kask

  kask

  Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Są szybkie, łatwo się je przewozi, tym samym można je zabrać ze sobą na wakacje. Warto jednak pamiętać, że technologia idzie do przodu i obecne hulajnogi bardzo różnią się od tych, które były dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Jak się zmieniły i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi?

  Kaski są potrzebne nie tylko w sportach ekstremalnych, ale również podczas jazdy na rowerze lub deskorolce. Chodzi o nasze bezpieczeństwo. Kask chroni naszą najważniejszą część ciała, czyli głowę. Niestety dzieciaki często wstydzą się jeździć w kasku. Z czego to wynika? Michał Machura stworzył akcję "jazda w kasku nie boli". Skierowana jest ona do rowerzystów, rolkarzy, narciarzy i tych którzy jeżdżą na deskorolkach. Zobacz eksperyment Pana Michała, który obrazuje co się dzieje z głową rowerzysty w czasie uderzenia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Skórzyńskiego, który miał wypadek na rowerze, jechał w kasku oraz Magdalenę Kornet, która miała wypadek, jechała bez kasku na longboardzie.

  Wiosna to idealna pora na rower. W co powinniśmy wyposażyć rower, jeżeli chcemy zabrać ze sobą dziecko? Ekspert Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała gadżety niezbędne podczas wycieczki rowerowej z dzieckiem. Priorytetem jest kask. Co jeszcze? Fotelik przymocowany do bagażnika, a może przyczepa? Co jest lepsze, bardziej bezpieczne? W jakim wieku można przewozić nimi dzieci?

  Na XVI Charytatywnym Balu Dziennikarzy jednym z fantów, które można było wylicytować był kask zwycięzcy tegorocznego rajdu Dakar Rafała Sonika. Za ile został wylicytowany? Z kim Rafał Sonik pojawił się na balu? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś polskich designerów i projektantów, którzy swoimi projektami: kask dla astronautów, buty z betonem kompozytowym i leia display, podbijają świat. Czy swoje pomysły zamierzają realizować w Polsce czy zagranicą? Na naszych kanapach usiedli: Michał Kracik, Iga Węglińska i Daniel Skutela.