dinozaury

  dinozaury

  W 2010 roku w województwie opolskim otworzono JuraPark Krasiejów. Jakie atrakcje czekają tam na miłośników dinozaurów? Sprawdził to prezenter pogody TVN Tomasz Zubilewicz.

  Wielkie sukcesy serii Jurassic Park pokazują, że wciąż mamy słabość do dinozaurów. W czym tkwi fenomen tych stworzeń? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: doktoranta Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego Dawida Surmika. Dowiedzieliśmy się również, jak naukowcom udaje się badać zachowania dinozaurów na podstawie wykopanych kości? Czy odtworzenie dinozaurów na podstawie ich szczątków jest możliwe?

  Do polskich kin weszła druga część sagi Jurassic World: Upadłe królestwo. W filmie ponownie zagrali Bryce Dallas Howard i Chris Pratt. Jak aktorzy wspominają pracę nad tą częścią? Czy była intensywna? Rywalizowali ze sobą, czy raczej wspierali? Co chcieliby chronić w życiu prywatnym? Spotkała się z nimi reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Wiecie skąd się biorą dinozaury? Dorota Gardias zabrała nas dziś do... fabryki dinozaurów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyprodukowane tam modele tych prehistorycznych gadów trafią do parku dinozaurów w Stanach Zjednoczonych.

  Trampolina, karuzela... dinozaury, czyli jak ciekawie i pożytecznie spędzić wakacje z dzieckiem spradził nasz reporter Marcin Grzegorczyk.