chryzantemy

    Chryzantemy to ostatnie kwiaty, którymi możemy cieszyć się, gdy przyroda szykuje się do zimowego snu. Te efektowne rośliny nie są zbyt wymagające, jednak warto zadbać, by miały wszystko, czego potrzebują. Łukasz Skop zdradził, co trzeba wiedzieć o królowych jesieni.

    Chryzantemy to kwiaty, które najczęściej kupujemy na Wszystkich Świętych, by zdobiły groby naszych bliskich. Zazwyczaj wybieramy te w doniczkach, rzadziej - cięte. Dowiedz się, jak przedłużyć ich trwałość.

    Dla producentów i sprzedawców chryzantem 1 listopada to najważniejszy dzień w roku. Jednak tuż przed Dniem Wszystkich Świętych rząd zdecydował, że cmentarze zostaną zamknięte. Dla kwiaciarzy był to duży cios. Murem za nimi stanęli Polacy, którzy - w ramach wsparcia - masowo zaczęli kupować chryzantemy.

    Październik i listopad to miesiące, w których królują chryzantemy, zwane również złocieńcami. Kwiaty te zdobią groby naszych bliskich, ale również upiększają ogrody i balkony, kiedy inne rośliny już nie kwitną. O tym, jak o nie dbać i rozmnażać powiedział ogrodnik, Łukasz Skop.

    Chryzantemy to piękne, kolorowe i trwałe kwiaty, po które sięgamy przede wszystkim W Święto Zmarłych. Florystki: Pani Malwina i Pani Katarzyna powiedziały w Dzień Dobry TVN, na co zwrócić uwagę podczas zakupu chryzantem. Zobaczcie, co jeszcze możemy postawić na grobach naszych najbliższych.