auta

    auta

    Agata i Robert Hendzel z miłości do motoryzacji założyli w Będzinie muzeum zabytkowych samochodów z lat 20. i 30. ubiegłego wieku . W swojej kolekcji mają 28 pojazdów, a najstarszy z nich – Bartolomeo pochodzi z 1902 roku. Czy można poruszać się nimi po ulicach miasta? Jak na samochody z duszą reagują inni? O tym wszystkim ze swoimi gośćmi rozmawiała Dagmara Kowalczyk. 

    Fiat 508, Syrena 100 i Warszawa M-20 - takie kultowe samochody można podziwiać na wystawie Perły polskiej motoryzacji prezentowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jakie inne auta czekają na zwiedzających? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

    Ryszard Horowitz, jeden z najwybitniejszych fotografów na świecie, był gościem Kingi Rusin i Piotra Kraśki w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedział im o sesji zdjęciowej samochodów, za którą 35 lat temu został nagrodzony. Po latach Ryszard Horowitz znowu sfotografował samochody Forda. - Bardzo często mi się zdarza, że ludzie patrzą na zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat i twierdzą, że to komputer, a jak mówię, że nie, to posądzają mnie o kłamstwo - mówił w Dzień Dobry TVN Horowitz.

    W nowym składzie Top Gear znaleźli się: kierowca rajdowy Chris Harris, dziennikarz motoryzacyjny Rory Reid i aktor Matt LeBlanc. Czy są uzależnieni od prędkości? Czego możemy się spodziewać w nowej serii programu? Czy Mattowi - jako Amerykaninowi - łatwo było się dostosować do jazdy po lewej stronie? Z ekipą Top Gear spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Zobaczcie, kto wygrał quiz, który dla nich przygotowała ;)