Atlantyk

  Atlantyk

  Coney Island (w dosłownym tłumaczeniu "Królicza Wyspa") to należący do okręgu Brooklyn półwysep, słynący z piaszczystych plaż i lunaparków. W lecie jest to wakacyjne centrum Nowego Jorku, gdzie odpoczywają setki turystów. Poznaj atrakcje Coney Island i sprawdź, dlaczego warto je zobaczyć.

  O tej sprawie było głośno w mediach. Dnia 21 listopada 2017 roku za burtę jachtu wypadł na pełnym morzu polski żeglarz - Stanisław Dąbrowny. Jego żona - Elżbieta nie umiała zawrócić i popłynęła dalej. Została uratowana dopiero po 5 dniach. Jak doszło do tej tragedii? O swojej dramatycznej podróży i nadziei odnalezienia żywego męża Pani Elżbieta opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Mieliśmy również okazję zobaczyć materiały nakręcone przez małżeństwo w czasie tej podróży.

  Podróżnik Aleksander Doba po raz trzeci przepłynął kajakiem Atlantyk. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swojej przygodzie. Dlaczego postanowił kolejny raz przepłynąć Atlantyk? Czy udało mu się pogłaskać rekina bez uszczerbku na zdrowiu? Jaka była największa fala, z którą musiał się zmierzyć? Co robił, żeby kajak nie przewrócił się w czasie sztormu?

  Romuald Koperski to pianista, rekordzista Guinnessa za wykonanie najdłuższego koncertu fortepianowego na świecie, podróżnik, pionier wypraw samochodowych po Syberii i pisarz. W tym roku do jego osiągnięć można dopisać kolejny sukces: na pokładzie łodzi wiosłowej pokonał Atlantyk!

  Z końcem maja Aleksander Doba chciał po raz trzeci przemierzyć Atlantyk na swoim kajaku. Niestety przez awarię sprzętu wyprawę trzeba było przerwać. Na kiedy podróż została przełożona? I w jakiej formie jest obecnie podróżnik? Z Aleksandrem Dobą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Już wkrótce, 29 maja, podróżnik-kajakarz, Aleksander Doba ruszy w swoją trzecią podróż przez Atlantyk. Tym razem będzie ona jeszcze bardziej wymagająca. Dlaczego zdecydował się ponownie rzucić wyzwanie żywiołowi? Czy zdąży wrócić do kraju na swoje 70-te urodziny? Mamy nadzieję, że tak. 9 września będziemy czekać na śmiałka z tortem!

  Aleksander Doba został uznany najlepszym podróżnikiem na świecie. Przepłynął Atlantyk. Ale czemu go nie pokonał?To była wielomiesięczna, mordercza wyprawa. O niej opowie w sobotę w Dzień Dobry TVN. Zapraszamy od 8:30. Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Z natury nie jest samotnikiem. Jednak całkiem sam, na kajaku, przepłynął Atlantyk. W jego pobliżu nie było żadnych osób. Wystarczył jeden fałszywy ruch, by runąć w ocean. Nikt go, w razie sytuacji awaryjnej, nie ubezpieczał. Czemu za swój środek transportu wybrał kajak. Niezatapialny Aleksander Doba był naszym gościem.

  To Aleksander Doba, który w wieku 68 lat przepłynął Atlantyk... kajakiem. Zrobił to w 167 dni. Była to najdłuższa wyprawa kajakowa. Nikt przed polskim kajakarzem nie dokonał tego. Nam opowiedział o trudnym momentach w czasie wyprawy, o tym co czuł, kiedy patrzył na ogrom oceanu i gdzie chciałby jeszcze dopłynąć. Gratulujemy Panie Olku!

  Aleksander Doba, 67-latek z Polic koło Szczecina, płynie kajakiem przez Atlantyk. Teraz jest w pobliżu Trójkąta Bermudzkiego. Wypłynął we wrześniu z Lizbony, by dotrzeć w lutym na Florydę. To nie jest jego pierwszy atlantycki rejs.