adrenalina

  adrenalina

  Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo: "To są nielegalne spotkania ludzi, którzy chcą się wyszaleć. Nie łączmy, błagam, piractwa drogowego ze słowem wyścig, czy rajd. (...) Jest to wszystko skrajnie niebezpieczne". Kim są ludzie, którzy ścigają się ulicami miast? Jakimi cechami osobowości się charakteryzują? Jaką potrzebę realizują narażając przy tym na szwank zdrowie i życie swoje oraz przypadkowych osób? "Dlaczego to robią? (...) w 40-to milionowym narodzie mamy JEDEN homologowany tor wyścigowy. Jeden, słownie JEDEN. Na którym, uwaga, panuje strefa ciszy... (...). Nie mamy gdzie się ścigać, mamy czym się ścigać - dlatego robimy to nielegalnie"

  Szybkość, adrenalina i zabawa pełna pozytywnej energii - park rozrywki Energylandia w Zatorze zaprasza na niezapomniane przeżycia m.in. na najwyższym i najszybszym mega coasterze w Europie! Odważycie się?

  W Dzień Dobry Wakacje porucznicy Biało-czerwonych Iskier, czyli lotniczego zespołu akrobacyjnego Wojska Polskiego: Marcin Kossakowski i Mateusz Kubiak zdradzili kilka tajników swojej pracy. Jak trafia się do Iskier? Czy akrobacje w powietrzu to ich jedyne zadanie? I czy film "Top Gun" odgrywał jakąś rolę kiedy wybierali swoją ścieżkę zawodową? ;-)

  Woda, ogień, ciepło, zimno, wspinaczki, Indiana Jones, a może nawet Batman! I oczywiście błotny kamuflaż. O co chodzi? Sprawdził to na własnej skórze dziennikarz Filip Chajzer, który wziął udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami. Tego typu rozrywka, choć płatna, cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Zobaczcie, co zrobić, by poczuć się jak Arnold Schwarzenegger w Predatorze i dostać - jak mówi Filip Chajzer - to, czego nie da Ci twoja księgowa! :-)

  Sporty ekstremalne są wtedy, kiedy: "Jest to ryzyko, że się można skaleczyć". W naszym studiu, uzależnieni od adrenaliny i endorfin: Darek Kuźniak, Alan Andersz i Maja Ważniewic. Skąd bierze się w nich potrzeba uprawiania sportów ekstremalnych? Jak czują się w momencie kiedy podejmują kolejne wyzwanie, a jak chwilę potem, kiedy emocje opadają?

  Nick Davies pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest mistrzem świata w wakeboardzie. W świecie wodnych sportów nie ma sobie równych. Co daje mu wakeboard? Po co to robi? Dlaczego przyjechał do Polski? I jak ocenia poziom naszych zawodników?

  Po udziale w Agencie Dominika Tajner-Wiśniewska, dla podtrzymania adrenaliny na wysokim poziomie, postanowiła usiąść za sterami samolotu. W Dzień Dobry TVN menadżerka grupy Ich Troje powiedziała o swoim zamiłowaniu do sportów ekstremalnych. Co teraz planuje?

  W środę w Dzień Dobry TVN: na co dzień ginekolog, po godzinach facet z niezłą zajawką - poznajcie lekarza, któremu nie wystarcza pełna adrenaliny praca. W programie także: Mikołaj Rey w oślej ławce uczy się przepisów m.in. na fafernuchy, a na koniec: sprawdzamy na sali sądowej, czy istnieje precyzyjnie zaplanowana zbrodnia doskonała.

  W Gdyni odbył się konkurs lotów na byle czym. Skoki bywają efektowne, ale i niebezpieczne. Dlaczego ludzie decydują się na sporty ekstremalne. Co im to daje? Zapytaliśmy o to Adama Małysza i Felixa Baumgartnera. Dlaczego skoczek decyduje się tylko na takie wyczyny, które do tej pory nikomu się jeszcze nie udały?

  W niedzielę porozmawiamy między innymi z Felixem Baumgartnerem. Dlaczego skoczek decyduje się tylko na takie wyczyny, które do tej pory nikomu się jeszcze nie udały? Czy jest uzależniony od adrenaliny? Bądźcie z nami niedzielę. Zapraszamy o 8:30!

  Złoty pas w MMA oznacza tyle samo, co złoty medal na Olimpiadzie. Joannie Jędrzejczyk podczas ostatnich mistrzostw udało się go wywalczyć. Skąd pomysł, żeby bić się w klatce? Jaj jej rodzice zareagowali na nietypową, dość męską pasję córki? Co oznacza waga słomkowa i o czym myśli kobieta na chwilę przed walką? Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy Joannę Jędrzejczyk, mistrzynię świata w MMA.

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak kolejny raz postanowił udowodnić, że w polskich górach nie jest nudno. Tym razem zabrał nas do miejscowości Rzyki, na górę Czarny Groń. Tylko tam, nie przerywając jazdy na nartach, można zahaczyć o knajpę na stoku i popisowo wyskoczyć przez balkon... Adrenalina od rana :)

  Wiosna już puka do do naszych drzwi, a lato na przedprożu. Osy i pszczoły lubią te pory roku. Ich ugryzienie może okazać się dla nas fatalne w skutkach. Czym jest wstrząs anafilaktyczny i jak się przed nim bronić radzili w studiu Dzień Dobry TVN: Andrzej Rękawiecki uczulony na osy i pszczoły, który przeżył już trzy wstrząsy anafilaktyczne oraz prof. Jerzy Kruszewski - Krajowy Konsultant w Dziedzinie Alergologii.

  W poszukiwaniu silnych doznań i adrenaliny posuwają się do przestępstwa. Wśród biznesmenów i menadżerów na popularności zyskuje ostatnio zwyczaj nielegalnych polowań. O tym skąd bierze się taka potrzeba i czy działania wbrew zasadom przenoszą się także na życie codzienne rozmawialiśmy z psychologiem biznesu Jackiem Santorskim.