Sex tantryczny. Na czym polega miłość tantryczna

Para, ktróra się całuje
Fot: South_agency / gettyimages.com
Seks nie jest jedynie cielesnym przeżyciem, którego celem jest zaspokojenie seksualne. Równie ważna jest bliskość i więź z partnerem. Sex tantryczny jest sposobem na nawiązanie duchowej więzi z partnerem podczas stosunku seksualnego. Warto wiedzieć, na czym polega miłość tantryczna, aby wejść wraz z partnerem na nowy poziom doznań i bliskości.

C: Seks tantryczny to sztuka uprawiania miłości, która jest oparta na czymś w rodzaju systemu filozoficznego. Tantryzm to religijno-filozoficzny system praktykowany w Indiach i Tybecie. Prowadzi do uwalniania duchowości i energii psychofizycznej, realizacji wewnętrznej natury, wyzwolenia oraz osiągnięcia nadnaturalnych zdolności w wyniku medytacji. Tantra oznacza “narzędzie do rozciągania świadomości”.

Miłość tantryczna jest jedną z czynności, która ma prowadzić człowieka do wyzwolenia. Według tantryzmu seks jest przeżyciem duchowym. W filozofii tantrycznej nie istnieje podział na brudną sferę cielesną i czystą sferę duchową. Ciało jest czyste oraz święte i człowiek powinien żyć w zgodzie ze swoim ciałem, aby osiągnąć stan uwolnienia duchowości.

Na czym polega seks tantryczny

W praktykowaniu miłości tantrycznej seks i osiągnięcie orgazmu nie jest celem samym w sobie. Założeniem seksu tantrycznego jest połączenie w jedność i dopełnienie się kobiety i mężczyzny, co w efekcie prowadzi do osiągnięcia wyższych stanów świadomości i uwolnienia energii psychofizycznej.

W seksie tantrycznym najważniejszą rolę odgrywają zmysły, emocje, bliskość i przeżycia duchowe. Chodzi o rozbudzenie pasji w kochających się osobach i podniesienie aktu seksualnego do rangi duchowego zbliżenia. Celem miłości tantrycznej jest harmonijne połączenie świadomości kobiecej i męskiej, ponieważ według tantryzmu wszelki byt pochodzi z połączenia pierwiastka żeńskiego i męskiego.

Jak wygląda seks tantryczny?

Zbliżenia w seksie tantrycznym są powolne i uważne, przedłużające grę wstępną najdłużej jak się da, aby zwiększyć intymność oraz otworzyć umysł. Mężczyzna i kobieta przed przystąpieniem do seksu tantrycznego powinni być przygotowani i wprowadzeni w odpowiedni nastrój. Przed zbliżeniem zalecana jest medytacja, relaksacja oraz ćwiczenia oddechowe. Szczególne znaczenie ma wyciszenie się i odprężenie. Zmysły powinny zostać rozbudzone przez przygaszone oświetlenie, nastrojową muzykę oraz zapachy. Gra wstępna w seksie tantrycznym odgrywa ogromną rolę, jest długa i delikatna. Mężczyzna oraz kobieta, zanim rozpoczną akt seksualny, powinni być jak najbliżej siebie - utrzymywać kontakt wzrokowy, stykać się ciałami, zsynchronizować swój oddech, delikatnie i bez pośpiechu dotykać wzajemnie swojego ciała, nie pomijając takich miejsc, jak: głowa, uszy, powieki. Ważne jest maksymalne przedłużenie czasu powstrzymywania się od właściwego seksu.

Seks tantryczny polega na świadomych ruchach i gestach, z których każdy ma znaczenie, a także na całkowitej koncentracji na doznaniach i przeżyciach. Ważne jest zharmonizowanie oddechów i utrzymywanie kontaktu wzrokowego z partnerem, ponieważ zacieśnia on więź i wzmacnia doznania. Duże znaczenie mają pocałunki - delikatne muskanie językiem warg, podniebienia, ssanie warg i chwytanie ich zębami.

Różne rodzaje dotyku są podstawą seksu tantrycznego . Dotyk stref erogennych partnera powoduje silne podniecenie. Można stosować dmuchanie, delikatny ucisk, wędrowanie po ciele partnera, poklepywanie i drapanie rozmaitych okolic ciała:

· głowa - jej masaż powoduje stan odprężenia;

· szyja, kark, ramiona;

· powieki, usta, uszy;

· piersi i sutki;

· plecy, zwłaszcza okolice kości krzyżowej;

· brzuch, zwłaszcza okolica wokół pępka;

· ręce i dłonie;

· pachwiny i wewnętrzna strona ud;

· stopy;

· pośladki i miejsca intymne.

Seks tantryczny jest oparty na teorii czakr - miejsc w ciele człowieka, w których gromadzi się energia konieczna do zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego. Główne miejsca na ciele człowieka to okolica serca, okolica pępka, punkt między brwiami, odbyt, miejsca intymne, gardło. W miłości tantrycznej chodzi o przeniesienie energii z genitaliów na inne czakry.

Seks tantryczny - pozycje

Seks tantryczny pozwala na zastosowanie wyjątkowych pozycji. Niektóre wymagają od partnerów sprawności fizycznej, ponieważ są oparte na jodze.

1. Mężczyzna siedzi wyprostowany “po turecku”. Kobieta jest zwrócona do niego twarzą i siada tak, aby opierać pośladki na udach partnera. Nogi oplatają biodra mężczyzny i stykają się na jego pośladkach.

2. Kobieta i mężczyzna leżą na boku zwróceni do siebie twarzami i mocno ze sobą ściśnięci, poruszają się razem w jednym rytmie, nie odrywając od siebie ud.

3. Kobieta leży na plecach i przyciska złączone kolana do swojej klatki piersiowej.

4. Mężczyzna klęczy na obu kolanach. Kobieta klęka naprzeciwko niego na jedno kolano, a drugą nogą oplata jego biodra.

Miłość tantryczna sprawia, że seks staje się rytuałem i sztuką kochania, która oducza ciało uporczywego dążenia do osiągnięcia orgazmu, a tym samym sprawia, że orgazm przeżywany przez kobietę i mężczyznę jest znacznie silniejszy niż osiągany podczas klasycznego seksu. Nie chodzi o sam akt seksualny, ale o całą otoczkę z nim związaną.

Zobacz film: Jak mówić o seksie? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla