Polki, które stworzyły pomysłowe aplikacje, dzięki którym pomagają w różnych aspektach życia

W IT liczą się oryginalne pomysły trafiające w potrzeby użytkowników. Na takowe wpadło pięć zdolnych Polek, które stworzyły bardzo ciekawe aplikacje. Z czego wynika niezwykłość tych projektów? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale.

Aplikacja z osobistym stylistą

Aga Pałka nie lubiła spędzać czasu na dobieraniu ubrań, dlatego kilka lat temu postanowiła stworzyć aplikację, która robiłaby to za nią. - Zadzwoniłam do przyjaciela, który już od dawna zajmował się sztuczną inteligencją (...), poszliśmy do szkolnej biblioteki, wypożyczyliśmy trzy książki i zaczęliśmy się uczyć, co to znaczy robić start-up. Kopem dla nas był grudzień zeszłego roku, kiedy dostaliśmy 1 mln zł dofinansowania - powiedziała Aga.
Wyjaśniła, że w apce, którą stworzyła ze znajomymi, można przeglądać stylizacje stworzone przez sztuczną inteligencję. - Możemy dopasowywać je do siebie, zapisywać i później zdecydować się na zakup w lokalnych polskich markach - wyjaśniła Aga Pałka.

Aplikacja dla pacjentów

Alicja Sekret poddała się leczeniu z powodu raka piersi, Anna Charko walczy ze schorzeniem nerek, a Katarzyna Antczak - z epilepsją. Wspólnie postanowiły wykorzystać nowe technologie, aby pomóc sobie i innym. - W naszej aplikacji można założyć sobie konto i znaleźć partnera do rozmowy, który zmaga się z podobnymi doświadczeniami i obciążeniem - wyjaśniły, a następnie dodały: - Myśli o pacjentach jak o ekspertach od życia z chorobą. Chcemy, aby wiedzieli, jak odróżniać informacje pojawiające się w internecie - które z nich są rzetelne, a które - nie.

Aplikacja dla wielbicieli sztuki

Zuzanna Stańska poświęciła kilka ostatnich lat, aby udowodnić, że sztuka nie musi być nudna. Zrobiła to, tworząc aplikację, w której dostępnych jest ponad 3 tys. obrazów, rysunków i innych dzieł bardziej lub mniej znanych artystów. - W miesiącu docieramy do ok. 800 tys. osób. - powiedziała Zuzanna.
Zobacz także:
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Iza Dorf
Reporter: A. Myśliwiec, J. Piasecka
Pozostałe wiadomości