Te rzeczy warto umieścić na liście prezentów ślubnych. Są popularne i bardzo praktyczne

Prezenty ślubne
Lista prezentów ślubnych
Źródło: Kckate16/Getty Images
Przygotowując listę prezentów ślubnych, warto zadbać, by znalazły się tam propozycje na każdą kieszeń. Jak ją wykonać, by cieszyła ona nie tylko parę młodą, ale również gości? Co na niej umieścić? Podpowiadamy.

Lista prezentów ślubnych

Zwyczaj przygotowywania listy prezentów ślubnych przyszedł do nas z zachodu. Okazuje się, że również w Polsce zaczyna on zdobywać coraz większą popularność. Na czym polega? Młoda para umieszcza w rozpisce rzeczy, których aktualnie najbardziej potrzebuje.

Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne zarówno dla gości weselnych, jak i samych organizatorów uroczystości. Osoby udające się na przyjęcie wiedzą, że wybierając prezent z listy, sprawią młodej parze radość, a ich reakcja będzie po prostu szczera. Każdy zna jakąś historię z nietrafionym podarunkiem, który później kurzył się na półce. Decydując się na listę, z pewnością unikniesz niezręcznych sytuacji.

Jak przygotować listę prezentów ślubnych?

Jak przygotować listę prezentów ślubnych? Możesz tworzyć ją w sklepach tematycznych lub za pomocą własnej strony internetowej i poinformować gości, że jest ona dostępna np. u waszych świadków. Możliwości jest sporo, ale pamiętaj, by nie umieszczać jej w zaproszeniu, szczególnie w bardzo widocznym miejscu.

Co najczęściej pojawia się na liście prezentów ślubnych? Dużą popularnością cieszą się propozycje ze sprzętem AGD. Znani producenci oferują różnorodne i jakościowe produkty. Dodatkowo ich ceny wpisują się w zarówno niski, jak i nieco wyższy budżet gości.

Sprzęt AGD jako prezent ślubny

Sprzęt AGD jest bardzo praktycznym podarunkiem, który ułatwia sprzątanie, gotowanie, czy dbanie o urodę. Innowacyjne urządzenia to obowiązkowy element wyposażenia młodych i nowoczesnych gospodarzy. Tworząc taką listę, możemy zacząć od tańszych propozycji i tych warto umieścić tam najwięcej.

Przykładowo może być to coś niewielkiego, co zmieści się w każdej kuchni. Jeżeli uwielbiacie zdrowe przekąski, z pewnością przyda wam się blender ręczny, lub kielichowy. Ten pierwszy świetnie sprawdzi się do zup i past. Ponadto z łatwością poradzi sobie z twardymi warzywami.

Blender kielichowy to wybór dla fanów soków i innych rodzajów zdrowych napojów. Jego budowa sprawia, że podczas przygotowania posiłku nie pobrudzimy ani siebie, ani niczego wokół urządzenia. Najczęściej ma też większą moc i wydajność niż model ręczny.

Pomysły na prezent ślubny - sprzęt kuchenny

Ciekawą propozycją będzie też wyciskarka do soków. Za jej pomocą przygotujecie pyszne bomby witaminowe, którymi możesz raczyć również swoich gości. Najczęściej dzielimy je na jednoślimakowe i dwuślimakowe. Czym się różnią?

Dwuślimakowe cechują się wolniejszym działaniem, ale za to świetnie radzą sobie z twardszymi produktami. Jednoślimakowe to wybór dla osób, które wiecznie gdzieś się spieszą, ponieważ są szybkie, łatwo je umyć i dobrze wyciskają miękkie owoce i warzywa.

Zdrowy posiłek przygotujecie też za pomocą parowaru. Gotowanie na parze pozwala zachować daniom większą ilość składników odżywczych i jest o wiele lepsze dla organizmu niż np. smażenie. Możesz tam umieścić praktycznie wszystko od warzyw, po mięsa i ryby.

Lista prezentów ślubnych - małe AGD

Co jeszcze warto umieścić na liście prezentów ślubnych? Jednym z tegorocznych hitów są nawilżacze powietrza. Urządzenie zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Niestety zbyt suche powietrze może negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia np. podrażniać oczy, drogi oddechowe, czy powodować suchość skóry.

Jeżeli mieszkacie w dużym mieście, na waszej liście nie może zabraknąć oczyszczacza powietrza. Ma on niesamowicie wiele zalet, nie tylko u alergików. Przede wszystkim zapewnia dobre samopoczucie, chroni przed szkodliwymi substancjami zawartymi w smogu i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Coraz więcej osób korzysta z prostych, ale skutecznych sprzętów ułatwiających nam dbanie o higienę i urodę. Nowożeńcy mogą poprosić więc na swojej liście prezentów ślubnych np. o szczoteczki soniczne. Nie są one drogie, a regularnie stosowane pomagają dbać o piękny i zdrowy uśmiech.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Kckate16/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości