Miły gest zamiast prezentu? Zobacz, jak uczcić Walentynki i sprawić radość ukochanej osobie

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kobieta zasłaniająca oczy czerwonymi sercami z błyszczącej tektury. Walentynki. Prezenty walentynkowe.

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. W tym szczególnym dniu niejeden z nas pragnie podkreślić rangę uczucia, jakim darzy swoją drugą połówkę. Sprawianie przyjemności najbliższej osobie nie musi jednak wiązać się z wręczaniem prezentów. Uśmiech na twarzy partnera mogą wywołać drobne gesty, które znaczą więcej niż kosztowne upominki. Co zrobić, by tegoroczne walentynki na stałe zapisały się w jego pamięci?

Z początkiem lutego witryny sklepowe zaczynają przyciągać uwagę charakterystycznymi ozdobami w kształcie serc, a kwiaciarnie wypełniają się po brzegi czerwonymi różami, uznawanymi za niekwestionowany symbol miłości.

Walentynkowe prezenty od lat uznawane są za sprawdzony sposób na okazywanie uczucia. Nic w tym dziwnego, imponujący bukiet kwiatów, pudełko czekoladek czy francuskie perfumy z całą pewnością sprawiają obdarowywanej osobie wiele radości. Nie należy jednak zapominać o tym, że czułe gesty równie dobrze oddają nasze zaangażowanie w relację.

Miłość i związki

Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocnoDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Walentynki - jak okazać miłość bliskiej osobie?

Walentynkowy poranek warto rozpocząć od pożywnego śniadania podanego do łóżka. Partner z pewnością doceni tak miły gest, nawet jeśli na talerzu nie znajdzie wyjątkowo wyszukanej potrawy. Kolorowe kanapki czy ulubiona jajecznica na bekonie z całą pewnością wystarczą, by błyskawicznie wprawić go w dobry nastrój.

Doskonałym sposobem na okazanie uczucia mogą okazać się także czułe liściki, ukryte w poszczególnych elementach garderoby ukochanego, jego teczce czy samochodzie. Kolorowe karteczki opisujące zalety wybranka mogą zaskakiwać go przez cały dzień, umilając mu tym samym święto zakochanych.

Czym zaskoczyć partnera w walentynki?

Walentynki to swoisty hołd dla miłości, dlatego 14 lutego warto zatroszczyć się o wyjątkową atmosferę w sypialni. Nastrojowa muzyka, subtelne światło świec i masaż aromatycznymi olejkami to zaledwie część atrakcji, które tego dnia z całą pewnością przypadną do gustu ukochanej osobie. Spotkanie w alkowie warto poprzedzić romantyczną kolacją, wzbogaconą rozmową na temat skrytych fantazji partnera.

Zobacz wideo: Kto płaci za pierwszą randkę?

Kto płaci za pierwszą randkę?
Kto płaci za pierwszą randkę? Kto powinien sięgnąć po portfel na randce? Czy dobrym zwyczajem jest, by to mężczyzna zapłacił? Źródło: Dzień Dobry TVN

Dla par z wieloletnim stażem nie lada atrakcją może okazać się wizyta w miejscu, które przywodzi na myśl początki znajomości. Spacer po dobrze znanym parku czy deser w ukochanej kawiarni to idealna propozycja dla tych, którzy lubią wracać pamięcią do pierwszych randek.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Olga Shumytskaya/Getty Images

Pozostałe wiadomości