Kolczyk pod wargą – cena, rodzaje, opis zabiegu

Aktualizacja:
kolczyk pod wargą

Piercing to świetna metoda na wyróżnienie się z tłumu. Jednym z najbardziej oryginalnych sposobów na przyciągnięcie uwagi otoczenia jest wykonanie kolczyka pod wargą. Jak wygląda zabieg? Ile kosztuje kolczyk pod wargą? Poznaj typy kolczykowania dolnej wargi.

Kolczyk pod wargą to dobry pomysł na zmianę swojego wizerunku. Wykonanie kolczykowania w profesjonalnym salonie obniża ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Chcesz zrobić piercing ust, ale nie wiesz, jak wygląda zabieg? Przed zapisaniem się na przekłucie ust warto zebrać podstawowe informacje na jego temat. Sprawdź, jaka jest cena kolczyka pod wargą i z czym wiąże się kolczykowanie dolnej wargi.
Zobacz też:

Kolczyk pod wargą – jak wygląda zabieg?

Do zrobienia kolczyka pod wargą używa się najczęściej jednego z dwóch rodzajów urządzeń: pistoletu lub igły. Metody nie różnią się od siebie skalą odczuwania bólu, a wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości klienta. W większości salonów korzysta się jednak z drugiego sposobu, który ogranicza możliwość pojawienia się powikłań po zabiegu .
Pierwszym krokiem, jaki wykonuje piercer, jest usunięcie z ust nadmiaru śliny, który mógłby przeszkadzać klientowi. W miejscu przyszłego przekłucia zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe, choć nie jest to element obowiązkowy i jest wykonywany tylko na życzenie klienta. Następuje dezynfekcja miejsca przekłucia i przytrzymanie warg specjalnymi kleszczami, które pomagają zachować symetrię i określić miejsce następnego kolczyka – o ile klient zdecydował się na inny piercing wargi niż standardowy. W standardowym piercingu wykonywany jest kolczyk pod wargą z boku lub na środku z kółeczkiem na ustach.
W zależności od miejsca przekłucia, przez kilka minut należy zatrzymywać wacikiem lub chusteczką krew. Podczas wykonywania kolczyka nad wargą nie dochodzi do poważnych uszkodzeń ciała jak w przypadku innych przekłuć, dlatego też nie jest to krwawienie obfite.

Ile kosztuje kolczyk pod wargą?

Cena kolczykowania dolnej wargi wiąże się z wydatkiem od 70 do 150 złotych i dotyczy zarówno usługi, jak i samego kolczyka. Wszystko zależy od miasta oraz renomy salonu, a także od ilości przekłuć, które ostatecznie zostaną wykonane. W przypadku dwóch i więcej przekłuć bardzo często oferowane są zniżki i ostateczny koszt za sztukę może zmniejszyć się nawet do 50 złotych.

Jak się nazywa kolczyk pod wargą? Typy kolczykowania

Istnieje kilka rodzajów piercingu pod wargą, najchętniej wybieranych przez klientów. To, jak nazywa się kolczyk pod wargą , zależy od miejsca, w którym zostanie wykonane kolczykowanie, a także od ilości przekłuć. Do najpopularniejszych typów kolczykowania należą:
  • Labret. To klasyczna metoda przekłuwania ust. Kolczyk może znajdować się pod wargą z prawej strony, z lewej, bądź pośrodku . Ważne, żeby przekłucie było wykonane poniżej dziąseł, tak aby noszenie kolczyka nie powodowało mechanicznych uszkodzeń zębów. W tym typie przekłuwania najczęściej stosuje się małe kolczyki okrągłe lub kółeczka. Pojawiający się ból jest krótkotrwały i niezbyt intensywny.
  • Snake bite. W tym rodzaju piercingu wykonuje się kolczyk pod dolną wargą z boku , po obu stronach ust. Przekłucia muszą być idealnie symetryczne, w przeciwnym przypadku będą bardzo rzucać się w oczy. Ostateczny efekt ma przypominać ugryzienie węża.
  • Cyber bite. To przekłucie zarówno dolnej, jak i górnej wargi. Oba kolczyki muszą znajdować się w tej samej linii. Symetryczne ułożenie jest bardzo ważne. Jedno z przekłuć znajduje się powyżej górnej wargi, na łuku Kupidyna, z kolei drugie – od razu pod wargą dolną.
  • Spider bite. Kolczyki pod wargą mogą zostać umieszczone zarówno po prawej, jak i po lewej stronie . Oba przekłucia znajdują się tuż obok siebie, między nimi występuje naprawdę niewielka przerwa, zauważalna tylko z bliska.
  • Viper bite. Kolczykowanie podobne do metody spider bite, z tą różnicą, że odległość między kolczykami jest większa.
  • Dolphin bite. Dany rodzaj kolczykowania zakłada dwa przekłucia pod dolną wargą, z niewielkim odstępem między nimi.
  • Shark bite. W tym rodzaju piercingu dolnej wargi wymagane jest wykonanie aż 4 przekłuć. Jeśli przekłucia wykonywane są jednego dnia, jest to oczywiście jedna z najbardziej bolesnych metod kolczykowania ust . Przekłucia są symetryczne – z lewej i prawej strony dolnej wargi znajdują się po dwa kolczyki.

Jak pielęgnować kolczyk pod wargą?

W ciągu dwóch pierwszych tygodni obserwuje się znaczny postęp w gojeniu się rany, jednak ostateczne zabliźnienie ma miejsce dopiero po upływie około miesiąca. W tym czasie osoba, która zdecydowała się na kolczyk pod wargą , może odczuwać dyskomfort podczas jedzenia czy rozmowy. W czasie gojenia się przekłucia warto stosować się do kilku zasad, które pomogą zapobiec wystąpieniu powikłań po zabiegu.
Pierwsze, o czym należy pamiętać, to całkowity zakaz jedzenia i picia przez około 5 godzin od momentu wykonania przekłucia. Przez cały okres zabliźniania się rany powinno się unikać spożywania pikantnych i słonych potraw, które mogłyby podrażnić miejsce kolczykowania. Nie wolno także dotykać miejsca przekłucia bez wcześniejszej dezynfekcji rąk. W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, warto zwrócić się po pomoc do piercera, który przeprowadzał cały zabieg.
Niemiec pobił rekord Guinnessa w liczbie posiadanych kolczyków. Zobacz wideo:
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości