Życzenia imieninowe dla szefa od pracowników - jak je składać i czego życzyć?

Autor:
Adrian
Adamczyk
Mężczyzna w przestrzeni biurowej z kopertą w dłoni

Jeśli Twój przełożony obchodzi imieniny, warto wcześniej ustalić ze współpracownikami, w jaki sposób pokażecie mu, że o nim pamiętacie. Czy wystarczy tylko powiedzieć kilka słów, czy lepiej zapisać je na kartce imieninowej, a może po prostu od razu kupić prezent? Kiedy zdecydować się na życzenia eleganckie, a kiedy można pozwolić sobie na śmieszny wierszyk? Sprawdź, jak składać oficjalne życzenia imieninowe dla szefa i kiedy można pozwolić sobie na wysłanie krótkiego SMS-a.

Życzenia imieninowe dla szefa zostaną odebrane jako wyraz sympatii, tylko jeśli zastosujesz się do kilku rad. To, że wiesz, kiedy twój przełożony ma imieniny, jest dużym ułatwieniem, warto jednak wcześniej dowiedzieć się, czy w ogóle je świętuje. Imienin nie obchodzi się w całej Polsce, a tylko w poszczególnych regionach. Często jest to też tradycja rodzinna, która nie ma nic wspólnego z historycznymi uwarunkowaniami. To wszystko można skonsultować ze współpracownikami, którzy są zatrudnieni w firmie dłużej niż ty lub zapytać szefa przy nadarzającej się okazji. Jeśli natomiast nie ma takiej możliwości, to ostatecznie można zadać pytanie wprost - kiedy ma imieniny i czy je obchodzi. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas składania życzeń i czy eleganckie życzenia imieninowe dla szefa zawsze są koniecznością? Poznaj przykłady sytuacji, w których nie wypada decydować się na zabawne wierszyki.

Życzenia imieninowe dla szefa od pracowników - jak je składać?

Forma składania życzeń i sam ich rodzaj zależy przede wszystkim od tego jakie, relacje łączą Cię z przełożonym. Poważne życzenia imieninowe dla szefa zazwyczaj składają pracownicy w dużych firmach, w których ludzi łączą wyłącznie kontakty zawodowe. Pamiętaj, że nawet to, że jesteś z kimś na "ty" nie oznacza, że nie musisz zachować dystansu. Przyjazna atmosfera w biurze nie sprawia, że stajecie się dobrymi znajomymi. W takich przypadkach śmieszne wierszyki mogą zostać potraktowane jako brak szacunku. Jeśli dobrze znasz swojego szefa, rozmawiacie o prywatnych sprawach i wiesz, że docenia poczucie humoru, wtedy możesz zdecydować się na rymowanki czy nawet gry słowne.

Praca i finanse

Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii? Dzień Dobry TVN
wideo 2/22

Jeśli natomiast nie masz pewności, na ile możesz sobie pozwolić, lepiej zdecydować się na neutralną formę życzeń. Prezenty nie są obowiązkowym elementem imienin, choć jeśli w firmie przyjęła się taka tradycja, to lepiej kupić coś wspólnie ze współpracownikami.

Oficjalne życzenia imieninowe dla szefa - przykłady

Składając życzenia imieninowe dla szefa, nie zawsze trzeba silić się na oryginalność. Szczere "Wszystkiego najlepszego z okazji imienin" lub "W dniu imienin życzę Panu wszystkiego, co najpiękniejsze" w zupełności wystarczą, zwłaszcza jeśli nie znasz swojego przełożonego zbyt dobrze.

Serdeczne, oficjalne życzenia można złożyć również inaczej. Dłuższe formy świetnie nadają się na kartki imieninowe. Oto przykłady poważnych życzeń: "Z okazji imienin życzę Panu dużo zdrowia, radości, spełnienia wszystkich marzeń, sukcesów w życiu zawodowym i poza nim", "Szanowny Szefie, życzę Panu przede wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności, pozytywnego nastawienia, a także rozwoju zawodowego i pracowitego zespołu", "Szefie, życzę Ci, aby spełniły się wszystkie Twoje marzenia, żebyś osiągnął wszystkie wyznaczone cele i żebyś z uśmiechem stawiał czoła nowym wyzwaniom - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym", "Z okazji dzisiejszych imienin życzę Panu spełnienia wszystkich marzeń, dużo zdrowia i spokoju na co dzień, satysfakcji z pracy i zatrudnianych pracowników, pomyślności w sprawach prywatnych, samych sukcesów i wielu radosnych dni", "Składam najlepsze życzenia z okazji Pana imienin: zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności. Czerpania radości z pracy, znalezienia czasu na odpoczynek, a także wyrozumiałości i spokoju w codziennym życiu". W przypadku oficjalnych życzeń ważna jest również forma grzecznościowa. Można użyć zarówno "Pan" lub "Pani", jak i zwrócić się na "ty". Druga forma nie sprawia, że życzenia są mniej poważne, zazwyczaj jest to jedynie kwestia ustaleń w danej firmie. 

Zabawne życzenia imieninowe dla szefa firmy - jakie wybrać?

Zabawne życzenia imieninowe i rymowane wierszyki świetnie sprawdzą się w przypadku bliskich relacji z przełożonym. Przykładowe śmieszne życzenia imieninowe dla szefa to: "Szef to przecież nasza władza - on naucza i doradza, jakich zasad trzymać się, bo on nie chce dla nas źle. My to szczerze doceniamy i życzenia mu składamy. W dniu imienin załoga cała "Pomyślności!" zawołała", "Pełne kwiatów biuro całe, wydarzenie dziś niemałe! Imieniny szef obchodzi, z życzeniami każdy chodzi. Nie pozostaje nic innego, samemu wybrać się do przełożonego. Zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów, przy jak najmniejszej ilości stresu!", "Kwiaty niosą i prezenty, szef dziś będzie wniebowzięty. Imieniny swe świętuje, pracownikom pofolguje. Po kawałku ciasta zjemy, toast głośny też wzniesiemy i do pracy szybciutko wracamy, dobroci szefa nie nadużywamy!".

Życzenia imieninowe dla szefa w SMS-ach

Coraz częściej wiadomości zastępują bezpośrednie życzenia. Jeśli nie masz możliwości złożenia życzeń osobiście (w danym dniu albo w ciągu kilku następnych) i nie możesz zadzwonić, znacznie lepiej jest wysłać wiadomość SM , niż po prostu zignorować imieniny szefa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości