Porady

Jak ochronić buty przed zniszczeniem i zabrudzeniami? Wypróbuj ten prosty trik

Porady

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
kobieta.gazeta.pl
Mężczyzna czyszczący brązowe buty ze skóry.

Buty stanowią jeden z najważniejszych elementów garderoby i często określane są mianem wizytówki człowieka - właśnie dlatego warto troszczyć się o ich schludny wygląd. Niestety w sezonie jesienno-zimowym to niełatwe wyzwanie. Jak zabezpieczyć obuwie przed wilgocią, szkodliwym działaniem soli drogowej i zabrudzeniami? Z pomocą przychodzi niezawodny domowy trik.

Impregnacja obuwia - domowe sposoby

Śnieg, deszcz, błoto czy sól drogowa - to zaledwie część czynników, które w okresie jesienno-zimowym znacząco wpływają na wygląd butów. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na uporanie się z tą bolączką. Ochronę przed erozją materiału oraz trudnymi do usunięcia zabrudzeniami zapewnić mogą profesjonalne środki impregnujące, ale także produkty, które większość z nas ma w swojej kuchni.

Wszystko o butach

Włoska sielanka największego projektanta butów
Włoska sielanka największego projektanta butów Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Domowe sposoby przynoszą spektakularne rezultaty, a w dodatku pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Co więcej, pozwalają zatroszczyć się o kondycję butów skórzanych, ale i tych wykonanych ze skóropodobnego tworzywa. Do impregnacji ulubionych botków czy kozaków z powodzeniem można użyć skórki od banana lub surowego ziemniaka. Są jeszcze inne składniki diety, po które warto sięgnąć.

Pielęgnacja obuwia - sprawdzony domowy trik

Z nadejściem sezonu jesienno-zimowego nienaganny wygląd obuwia zapewnić może olej kokosowy. Równie dobrze sprawdzi się oliwa z oliwek. Kuchenne produkty skutecznie ochronią buty przed brudem i wilgocią, a co za tym idzie - także i zniszczeniem.

Wystarczy nałożyć odrobinę oleistej substancji na ściereczkę, a następnie starannie pokryć nią całą powierzchnię buta. Kolejny krok to polerowanie, dzięki któremu materiał pozostanie czysty i błyszczący.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: baloon111/Getty Images

Pozostałe wiadomości