Pierwszy latający samochód został dopuszczony do ruchu. Jak się prezentuje?

Jak wygląda pierwszy latający samochód?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Najbrzydszy samochód świata?
Najbrzydszy samochód świata?
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Prototyp latającego samochodu już niedługo pojawi się na kalifornijskich drogach (i niebie). Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa Cywilnego (FAA) wydała pozytywną opinię i zgodziła się dopuścić go do ruchu. Jak prezentuje się to niezwykły auto?

Pierwszy latający samochód został dopuszczony do ruchu

"Model A" został stworzony przez startup Alef Aeronautics. To pierwszy latający pojazd, który może poruszać się po drogach publicznych, a dzięki zezwoleniu wydanemu przez Amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa Cywilnego (FAA) - również latać.

Specjalny certyfikat pozwala na przeprowadzanie lotów w celach badawczych, rozwojowych oraz wystawienniczych. - Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem tego certyfikatu od FAA. Pozwala nam to zbliżyć się do zapewnienia ludziom przyjaznych dla środowiska i szybszych dojazdów do pracy, oszczędzając osobom i firmom wiele godzin tygodniowo. To jeden mały krok dla samolotów i jeden wielki krok dla samochodów - powiedział dyrektor generalny startupu Jim Dukhovny.

Jak wygląda pierwszy latający samochód?

Firma Alef Aeronautics pracuje nad autem od 2015 roku. Jego twórcy inspirację czerpali z filmu "Powrót do przyszłości. Część II". Do oficjalnej sprzedaży samochód najprawdopodobniej trafi w 2025 roku. Niezwykły pojazd ma kosztować ok. 300 tys. dolarów.

Warto dodać, że "Model A" nie został jeszcze zaakceptowany przez krajowy urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA).

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Viaframe/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości