Marcin Prokop skreczował na sprzęcie mistrzów świata. Jak mu poszło?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Mistrzowie skreczowania
Mistrzowie skreczowania Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Grupa Needlework Scratch Crew to drużynowi mistrzowie Polski federacji IDA i mistrzowie świata federacji DMC w kategorii drużynowej. Zajmują się skreczowaniem, czyli manipulacją dźwiękiem przez poruszanie w przód i w tył płytą winylową. W studiu Dzień Dobry TVN Jakub Czerederecki, Włodzimierz Maczuga i Kamil Karwowski opowiedzieli, jak wyglądają ich przygotowania do zawodów.

Needlework Scratch Crew

Turntabliści Dj ChedeRac, Dj Ph, Dj Bulb i Dj Lem (Needlework Scratch Crew) to trzykrotni mistrzowie Polski i mistrzowie świata w skreczowaniu. Turntablism to sposób posługiwania się gramofonem poprzez tworzenie skreczy czy beat jugglingów na płycie winylowej, natomiast skreczowanie to manipulacja dźwiękiem poprzez poruszanie płytą na żywo.

Jaki sprzęt potrzebny jest do skreczowania? Okazuje się, że zarówno sprzęt, jak i płyty muszą mieć odpowiednie właściwości. - Gramofon ma konkretne wymogi, musi mieć silnik z napędem bezpośrednim - tłumaczył w studiu Dzień Dobry TVN Jakub Czerederecki, "DJ ChedeRac".

Zawody w skreczowaniu

W jaki sposób grupa Needlework Scratch Crew przygotowywała się do zawodów? - Trzeba przygotować tzw. rutynę, czyli 6-minutowy utwór. To jest około 6 miesięcy pracy, biorąc pod uwagę próby, aranż i produkcję - zaznaczył Jakub.

- To jest kategoria "Show". Oprócz tego, że trzeba stworzyć aspekt muzyczny, to my musimy "zacieszać", żeby to wszystko ładnie współgrało - podsumował Kamil Karwowski "Dj Bulb".

Prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop postanowił spróbować swoich sił w skreczowaniu. Jak mu poszło? Sprawdź w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości