Styl życia

Czym zaskoczy kolekcjonerów tegoroczna jesienna Aukcja Dzieł Sztuki? "Będzie dużo niespodzianek"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jesienna aukcja dzieł sztuki

Jesienna Aukcja Dzieł Sztuki pozwala zapoznać się z aktualną ofertą jednego z największych domów aukcyjnych w Polsce. Tak ważne wydarzenie nie powinno umknąć uwadze zagorzałych kolekcjonerów, ale i wszystkich miłośników sztuki, którzy wysoko cenią sobie twórczość wybitnych artystów.

Kiedy odbędzie się jesienna Aukcja Dzieł Sztuki?

Jesienna Aukcja Dzieł sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które każdego roku zwraca uwagę kolekcjonerów z całego kraju. Tym razem zaplanowano ją na 19 października 2021 roku. Ponad 100 kolekcjonerskich obiektów, wspartych rekomendacją doświadczonych ekspertów i rzeczoznawców, można podziwiać już od 1 października w ramach specjalnej wystawy przedaukcyjnej.

Jesień i końcówka rok to czas, kiedy na polskich i światowych aukcjach pojawiają się fantastyczne obiekty

- zapewniła Iwona Büchner - Grzesiak, Prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art. Dodała też, że ze względu na uciążliwe niedogodności związane z globalną pandemią, wystawy sztuki święcą obecnie triumfy, a domy aukcyjne cieszą się coraz większym powodzeniem. Co więcej, oferta aukcyjna musi być systematycznie poszerzana, ponieważ kolekcjonerzy nieustannie poszukują nowych inspiracji i edukują się w zakresie pojawiających się na rynku dzieł sztuki.

Oferta jesiennej Aukcji Dzieł Sztuki

Starannie wyselekcjonowane obiekty selekcjonerskie, które będzie można nabyć na wyjątkowej jesiennej Aukcji Dzieł Sztuki, z pewnością zwrócą uwagę niejednego konesera.

- Na naszej aukcji będzie dużo niespodzianek. Skupiliśmy się na szkole monachijskiej, czyli na artystach, którzy wyjechali z Polski do Monachium, tam studiowali, tam mieli swoje pracownie i malowali. Wszyscy znamy Józefa Brandta, Chełmońskiego. Tymczasem na naszej aukcji pojawią się dwa nazwiska, które dotąd nie były pokazywane na rynku aukcyjnym. To Adam Ciemniewski i Marian Zarębski, który został utytułowany srebrnym medalem na paryskiej wystawie w 1886 roku - zapowiedziała Iwona Büchner – Grzesiak, zachęcając tym samym do zapoznania się z niezwykle ciekawą ofertą aukcji.

Na przestrzeni ostatnich tygodni powstał starannie dopracowany katalog, którego okładkę zdobi portret "Dziewczynki z warkoczami" Mojżesza Kislinga. Można w nim znaleźć zestawienie wszystkich dzieł, które zostaną wystawione na październikowej aukcji.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości