Styl życia

Piniata, czyli wyjątkowa atrakcja dla dzieci. Jak ją wykonać i co do niej włożyć?

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Piniaty - Imprezowy hit wśród dzieci
Dzień Dobry TVNPiniaty - Imprezowy hit wśród dzieci

Piniata wypełniona po brzegi słodyczami, kolorowymi karteczkami, a nawet warzywami to niezastąpiona atrakcja dla najmłodszych. Rodzice pragnący urozmaicić przyjęcie komunijne czy urodziny pociechy mogą własnoręcznie przygotować ją w zaciszu własnego domu. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym doświadczona animatorka, Nastazja Iwaszkiewicz.

Jak samodzielnie zrobić piniatę?

Piniata z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, kolorowa forma skrywająca przysmaki czy drobne upominki to nie lada atrakcja dla dzieci, a nierzadko także i dla dorosłych. Co ciekawe, samodzielne wykonanie oryginalnej niespodzianki na imprezę komunijną czy urodzinową może okazać się łatwym i przyjemnym zadaniem.

- Potrzebujemy karton, bibułę, klej na gorąco (...). Konstrukcja jest bardzo ważna, można zrobić przeróżne motywy. Od piłek, poprzez gwiazdy do lokomotyw - zapewniła Nastazja Iwaszkiewicz.

Piniata - jak zrobić ją krok po kroku?

Kartonową konstrukcję ozdabia się kawałkami kolorowej bibuły. Nie bez znaczenia pozostaje także wstążka, umożliwiająca zawieszenie piniaty na odpowiedniej wysokości. Ostatni etap pracy to nacięcie kartonu. Otwór wykonany za pomocą nożyka umożliwia ukrycie w środku ozdoby przysmaków, zabawek czy kolorowych karteczek zachęcających do dalszej zabawy.

- Można to robić z dziećmi (...). Praca jest co prawda czasochłonna, ale bardzo satysfakcjonująca - podsumowała doświadczona animatorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości