Styl życia

"Dla wielu dorosłych pokój dziecka jest zmorą". Jak utrzymać porządek w miejscu nauki?

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Sprytne patenty na porządek w pokoju dziecka
Sprytne patenty na porządek w pokoju dzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Maria Ernst-Zduniak jest ekspertką ds. porządkowania przestrzeni. Jak nikt zna się na odgracaniu dziecięcych pokoi. W programie Dzień Dobry TVN zdradziła swoje patenty na uczynienie miejsca nauki funkcjonalnym i zaangażowanie do sprzątania najmłodszych.

Porządkowanie pokoju dziecka

Maria Ernst-Zduniak opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN, jak uporządkować przestrzeń dziecka i sprawić, żeby przez dłuższy czas nie wracała do stanu zagracenia.

- Dla wielu dorosłych pokój dziecka jest zmorą i przeraża ich to wspólne odgracanie i przerażają ich porządki z dziećmi. Nie zawsze dzieci chętnie to robią. To, do czego namawiam, to żeby zaangażować nasze dzieci i pomóc im uczestniczyć w tym procesie - powiedziała ekspertka.

Kluczem do sukcesu jest właściwe podejście i nie zniechęcanie malucha.

- Zamiast powiedzieć od razu dziecku: "co chcesz wyrzucić, bo nie potrzebujesz?", to: "co lubisz najbardziej?" - zasugerowała ekspertka.

Jak uporządkować pokój dziecka?

Kiedy uda się oczyścić pokój z niepotrzebnych rzeczy, warto zaaranżować przestrzeń tak, aby długo utrzymywał się w niej porządek.

- Część rzeczy możemy zrobić sami. Mamy pojemnik na przybory z pudełek po lekarstwach, owinięty papierem kolorowym i to można wspólnie z dzieckiem zrobić. Inny pojemnik jest zrobiony z rolek od papieru toaletowego i też jest owinięty papierem toaletowym, żeby był bardziej estetyczny - dodała ekspertka.

W segregatorach można przechowywać kolorowanki. Jeśli będą białe, dziecko oklei lub pomaluje je według własnych upodobań. W pojemniczkach schowamy kredki, długopisy czy flamastry. Jeśli dziecko potrzebuje wolnej przestrzeni na biurku, idealnym rozwiązaniem będą półki ścienne czy własnoręcznie przygotowane organizery.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości