Hobby

Wyjątkowy pokaz lotniczy w Dzień Dobry TVN. "Tego w polskiej telewizji jeszcze nie było"

Hobby

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Robert Stockinger
Zbudowali awionetkę, więc czas na testy
Zbudowali awionetkę, więc czas na testy Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Magda Taczkowska i Dominik Motoła własnoręcznie zbudowali awionetkę. W Dzień Dobry TVN wzbiliśmy się nią w przestworza. - Spróbujemy jako pierwsi połączyć się z lecącym samolotem na żywo - zapowiedział Robert Stockinger.

Zbudowali samolot, który potrafi wznieść się w przestworza

Magda Taczkowska i Dominik Motoła samodzielnie zbudowali awionetkę.

- Cały czas do nas to nie dochodzi. [...] Teraz, jak latamy, to patrzymy, czy czasem te śrubki nam się nie odkręcają, ale wszystko jest zrobione zgodnie z instrukcją i wszelkimi normami. Samolot, jak widzisz, jest bezpieczny - tłumaczył Dominik Motoła w rozmowie z Robertem Stockingerem, reporterem Dzień Dobry TVN.

Airshow w Dzień Dobry TVN

Para ma już za sobą pierwsze loty awionetką. Natomiast dzisiaj Dominik Motoła wzniesie się w powietrze wraz z naszym reporterem w towarzystwie kamer.

- Podejmujemy się bardzo trudnego wyzwania. Spróbujemy jako pierwsi połączyć się z lecącym samolotem na żywo, a obok nas będzie leciał śmigłowiec z operatorem Tomkiem. W środku będą kamery. Trzeba będzie wyrównać lot. [...] Będziemy na nowo pisać historię polskiej telewizji. [...] - zapowiedział Robert Stockinger.

- To coś wyjątkowego. Coś, czego się nie spotyka. Nie widziałem nic takiego, a tym bardziej nie brałem udziału, więc to jest naprawdę coś - przyznał pilot.

Samolot wzbił się 300 metrów nad poziomem morza. To odpowiednia wysokość, by nie zerwało połączenia. - Oczywiście tym samolotem możemy latać na wyższych wysokościach, na których jest jeszcze tlen - podkreślił Dominik Motoła. - Lecimy tuż obok siebie. To jest coś niesamowitego. Tego w polskiej telewizji jeszcze nie było - dopowiedział reporter Dzień Dobry TVN.

Zobacz to historyczne wydarzenie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości