Jak zmniejszyć zużycie wody? Poznaj sprawdzone sposoby

Jak oszczędzać wodę?
Źródło: Dzień Dobry TVN
OszczędzaMY WODĘ
OszczędzaMY WODĘ
OszczędzaMY - jedzenie
OszczędzaMY - jedzenie
OszczędzaMY – kredytowy ból głowy
OszczędzaMY – kredytowy ból głowy
Jak oszczędzać, kiedy w portfelu pusto?
Jak oszczędzać, kiedy w portfelu pusto?
OszczędzaMY na wakacjach
OszczędzaMY na wakacjach
Woda jest nam niezbędna do picia, gotowania, mycia, zmywania czy podlewania kwiatów. Niestety badacze ostrzegają, że jeśli nie zaczniemy używać jej rozsądnie, to wody może nam zabraknąć. Aby tak się nie stało ,trzeba się nauczyć mądrego gospodarowania tym surowcem. Jak to zrobić? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak oszczędzać wodę w ogrodzie?

Rośliny, aby pięknie rosły potrzebują wody. Im większy mamy ogród, tym więcej wody zużywamy. Są jednak sposoby, aby ją zaoszczędzić. - Jednym ze sposobów jest to, żeby podlewać wcześnie rano. Wtedy te rośliny najlepiej chłoną, nie ma wysokiej temperatury, nie ma dużego parowania - mówił Sławomir Sendzielski, ogrodnik.

Ważne jest także to, aby sadzić takie rośliny, którym będzie odpowiadał typ gleby, jaki mamy w ogrodzie. - Jeżeli widzimy, że mamy suchą glebę, która przepuszcza wodę, to dobieramy rozchodniki, które nie potrzebują dużo podlewania. Jeżeli posadzimy np. rododendrony w takiej glebie będziemy musieli lać i lać tej wody - mówił nasz rozmówca. Dodatkowo warto mieć w ogrodzie beczkę czy zbiornik, w którym będziemy mogli gromadzić deszczówkę. Doskonale nadaje się ona do podlewania.

Jak oszczędzać wodę w domu?

- Takim totalnym banałem jest np. to, aby kapiącą, niedokręconą wodę po prostu zakręcić - mówił Konrad Koterba pasjonat technologii i gadżetów. Zaoszczędzić wodę w domu pozwoli nam także zmywarka. - Jeżeli jest załadowana do pełna, to w niej zużyjemy ok. 8-10 litrów wody podczas jednego mycia. Jeżeli do zmywania używamy wody z kranu, to tej wody zużyjemy znacznie więcej - mówił.

Zaoszczędzić wodę pozwoli nam także perlator. To specjalna nakładka, którą montuje się na końcówce kranu lub baterii. Jak działa takie urządzenie? Jak pozwala nam zmniejszyć zużycie wody? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter:  Kasia Iwanoska, Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy