Przepisy kulinarne

Cereal milk latte, czyli kawa i śniadanie w jednym. To prawdziwy hit TikToka

Przepisy kulinarne

Cereal milk latte to połączenie kawy z mlekiem po płatkach śniadaniowych. Tę kulinarną nowość pokochali użytkownicy TikToka, którzy urozmaicają przepis według własnych pomysłów. Jak przygotować śniadanie 2 w 1?

Dietetycy jak mantrę powtarzają, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Część z nas lubi o poranku dostarczyć sobie porządną dawkę energii i wybiera jajecznicę w towarzystwie tostów lub parówek. Inni z kolei wolą "coś lżejszego". Decydują się więc na domową granolę czy płatki śniadaniowe i obowiązkowo kubeczek gorącej kawy. A gdyby tak spróbować śniadania 2 w 1, czyli połączyć kawę z płatkami?

Cereal milk latte - jak przygotować?

Cereal milk latte to nic innego jak wykorzystanie mleka po płatkach do kawy. Zazwyczaj do latte pienimy zwykłe mleko prosto z kartonu czy butelki. Natomiast w tym przypadku najpierw wrzucamy ulubione płatki śniadowianie do miseczki, po czym zalewamy je mlekiem (po kilkunastu minutach napój zmienia smak). Następnie do szklanki wlewamy odsączone mleko, dodajemy gorące espresso i dekorujemy płatkami śniadaniowymi. I tak mamy kawę i płatki w jednym.

Cereal milk latte podbija TikTok

To nowe połączenie kulinarne stało się hitem TikToka. Internauci chętnie dzielą się swoimi wersjami przepisu i prześcigają się w pomysłach. Jedni dodają płatki czekoladowe, by zabarwić napój, inni z kolei cynamonowe, by nadać kawie nowy aromat. Zobaczcie sami:

Zobacz także:

Zobacz wideo: Ten barista tworzy na kawie prawdziwe dzieła sztuki!

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości