kawa z mlekiem

  kawa z mlekiem

  Zachwycające kwiaty, artystyczne rozety i serduszka na mlecznej piance to piękna ozdoba, dzięki której ukochane cappuccino cieszy nie tylko smakiem, ale także wspaniałym wyglądem. Wbrew pozorom, sztuka malowania na kawie wcale nie jest takim trudnym wyzwaniem. Wystarczy kilka prostych trików, żeby przygotować piękne wzorki na kawie. Podpowiadamy, jak to zrobić!

  Za oknami piękne słońce i bezchmurne niebo, na termometrach ponad 30 stopni. Upalna pogoda w Polsce tego lata przywodzi na myśl egzotyczne miejsca. Spędzasz wakacje nad Bałtykiem czy na Maurach, ale chcesz się poczuć jak na Teneryfie? Nic trudnego. Przygotuj sobie barraquito, czyli kawę po kanaryjsku, która cieszy nie tylko podniebienie, ale i oko. Wygląda niezwykle atrakcyjnie, nic więc dziwnego, że jej zdjęcia podbijają media społecznościowe. Zobacz, jak łatwo można ją przyrządzić w domu.

  Jak zrobić frappe, czyli kawę mrożoną? Przepis na frappe wcale nie jest skomplikowany, dlatego z powodzeniem możemy ją przygotować także w domu. Do przygotowania tego przysmaku wystarczy kawa rozpuszczalna, mleko i lód. Frappe narodziła się w Grecji i jest najpopularniejszym napojem tego typu na świecie. Często podawana jako deser, z dodatkiem bitej śmietany i lodów, a także sosów i polew.

  Kawa cappuccino podana w odpowiedni sposób pozwala poczuć się jak we włoskiej kawiarni bez wychodzenia z domu. Każdy rodzaj kawy to również inne naczynie, w którym powinno się go serwować. Zobacz, czy do cappuccino nadają się szklanki, jak w przypadku kawy latte, czy może lepiej wybrać filiżanki.

  Kawa to królowa napojów. Na jej temat krąży jednak wiele mitów, zwykle straszących jej rzekomą szkodliwością. Tymczasem w 2016 r. dołączono ją do Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dorosłych. To lekko podbudowało jej PR - ale nie chcieliśmy na tym poprzestać. Co jest prawdą, a co mitem w przypadku kawy? Sprawdziliśmy to.

  Dobra kawa to sposób na doskonały początek dnia. Filiżanka aromatycznego napoju umili także rodzinne spotkanie. Poznaj przepisy na piernikowe caffé latte, świąteczny flat white oraz caffé Bon Bon. Tajniki przyrządzania kawy zdradza Anna Oleksak - ekspertka kawy COSTA COFFEE i certyfikowany sędzia międzynarodowych zawodów dla baristów.

  Podobno kawa z mlekiem powoduje cellulit. Prawda to czy fałsz? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dietetyczkę Anetę Łańcuchowską. Dowiedzieliśmy się również, jak na nasze zdrowie wpływa kawa, jakie są rzeczywiste przyczyny cellulitu i w jaki sposób możemy go zredukować.