Kultura Indonezji na wyciągnięcie ręki. W Polsce trwa tydzień poświęcony temu odległemu krajowi

''Trwa tydzień promocji kultury indonezyjskiej w Polsce''
W tym roku po raz pierwszy obchodzony jest w Polsce tydzień promocji kultury indonezyjskiej. Z ambasador tego odległego kraju i jej mężem mieliśmy okazję spotkać się w programie Dzień Dobry Wakacje. Skąd pojawił się pomysł na organizację tego typu przedsięwzięcia?

Tydzień promocji kultury indonezyjskiej w Polsce

Indonezja do piękny i odległy kraj, który jest jednym z celów wakacyjnych wyjazdów osób z różnych zakątków świata. Dużą popularnością cieszy się m.in. wchodząca w skład całejgo archipelagu wyspa Bali, gdzie realizowany był program „Hotel Paradise”.

Obecnie, po raz pierwszy w historii, obchodzony jest tydzień promocji kultury indonezyjskiej w Polsce. Była to więc dla nas okazji do spotkania się w studiu Dzień Dobry Wakacje z ambasador tego kraju i jej mężem. Dlaczego zdecydowano się na takie przedsięwzięcie?

Przede wszystkim w tym roku mamy 65. rocznicę nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Indonezją a Polską. Po drugie, w tym miesiącu upływa również 75. rocznica naszej niepodległości. Czyli mamy podwójne obchody, dlatego organizujemy w Polsce ten tydzień

- wytłumaczyła Siti Nugraha Mauludiah.

Potrwa on do 28 sierpnia.

Jakie atrakcje czekają podczas tygodnia promocji kultury indonezyjskiej w Polsce

Program obchodów tygodnia promocji kultury indonezyjskiej w Polsce jest bardzo urozmaicony. Składają się na niego liczne wydarzenia w różnych miastach, jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Słupsk. W kalendarzu całego przedsięwzięcia znajdziemy między innymi wystawę fotograficzną zorganizowaną w kopalni w Wieliczce czy promocję kawy w Krakowie i Toruniu.

Mamy też promocję cyfrową, czyli jesteśmy aktywni w mediach społecznościowych

- dodała ambasador Indonezji.

Podczas wizyty w studiu zaprezentowane zostało z kolei indonezyjskie danie tumpeng przygotowywane przy okazji różnych obchodów, jak chociażby urodziny. Składa się ono z 7 różnych potraw, jak krewetki na ostro, tofu, kurczak, jajka i warzywa.

Indonezja w czasach koronawirusa

Ambasador Siti Nugraha Mauludiah wychwalała Indonezję za jej piękno i urozmaicenie. W skład całego archipelagu wchodzi 17 tys. wysp, zamieszkiwanych przez 600 grup etnicznych mających różne kuchnie, stroje tradycyjne, tańce i kultury. Przez pandemię koronawirusa ten lubiany przez turystów kraj zmuszony był zamknąć swoje granice. Ograniczony też został ruch wewnątrz Indonezji.

Jednocześnie staramy się zapewnić, że mamy odpowiedni poziom środków medycznych, sprzętu i leków dla tych osób, które faktycznie chorują na Covid. Natomiast gospodarka w tym momencie powoli zaczyna wracać do normy. Oczywiście cały czas jesteśmy zamknięci, ale mamy nadzieję, że do końca roku otworzymy się z powrotem na gości

- poinformowała Siti Nugraha Mauludiah.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Niezwykły triathlonowy duet już po zawodach. Michał Klafetka i Mikołaj Nitka opowiedzieli o swoim starcie w Ironmanie

9-letnia projektantka mody z wielkim talentem. Ola wykonała już sto kreacji dla swoich modelek

Niezwykłe narodziny Emilki. "Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości