Podróże

Ishigaki – raj na ziemi. Najciekawsze atrakcje turystyczne

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Ippei Naoi/Getty ImagesIshigaki - przyroda, najpiękniejsze plaże na wyspie

Ishigaki to prawdziwy raj na ziemi. W odróżnieniu od zatłoczonych japońskich miast, tutaj – na pięknej wyspie pełnej plaż i zachwycających widoków – można odpocząć od codziennego pośpiechu w towarzystwie natury. To jednak nie jedyne atrakcje, które można znaleźć na wyspie. Sprawdź, jak warto spędzić czas w Ishigaki, aby maksymalnie wykorzystać urlop.

Ishigaki to niewielkie miasto w Japonii, liczące około 50 tysięcy mieszkańców. Nie brak tu jednak turystów, którzy pragną zrelaksować się na czystych plażach i ponurkować w krystalicznie czystej wodzie. To świetne miejsce dla chcących podziwiać rafę koralową, ale także dla tych, którzy wolą leniwie spędzać czas na świeżym powietrzu. Co ciekawego ma do zaoferowania Ishigaki i dlaczego warto tu przyjechać?

Ishigaki – jak dostać się na wyspę?

Wyspa należy do prefektury Okinawa, jest częścią archipelagu Yaeyama, co oznacza, że najłatwiejszym sposobem na dostanie się do Ishigaki jest kupienie biletów lotniczych. W mieście znajduje się lotnisko, na które jednak trudno dostać się bezpośrednio z Polski i innych europejskich miast. Jeśli wybierasz się w podróż po Japonii, możesz zaplanować całą trasę tak, aby do Ishigaki wybrać się przy okazji zwiedzania jednego z większych miast. Najwięcej lotów na wyspę można znaleźć oczywiście z Tokio. Lot ze stolicy do Ishigaki trwa około 4 godzin, dlatego też na wyspie lepiej spędzić przynajmniej kilka dni. To wyjątkowe miejsce, w którym można wypocząć od zgiełku miasta, ogromnych wieżowców i szerokopasmowych ulic, tak często spotykanych w japońskich metropoliach.

Ishigaki – co warto zrobić i zobaczyć? Atrakcje na wyspie

Ishigaki to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla wielbicieli natury, który lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i są gotowi na odkrywanie wyjątkowych miejsc stworzonych przez przyrodę. Choć jest to wyspa chętnie wybierana przez obcokrajowców na wakacje, ilość turystów nie jest tak przytłaczająca, jak w innych japońskich miastach. Na wyspie znajduje się wiele pięknych plaż, otoczonych górami. To właśnie w Ishigaki znajduje się najwyższy szczyt prefektury Okinawa, mierzący 526 metrów wysokości. Rafy koralowe, które mogą podziwiać przyjezdni, są znane na całym świecie. Po wypożyczeniu odpowiedniego sprzętu, na niektórych plażach można także nurkować – nie sposób się tu nudzić. Hotele i miejscowe biura oferują turystom różnorodne wycieczki, do najpopularniejszych należy zwiedzanie jaskiń oraz sąsiednich wysp, do których trzeba dopłynąć na łodzi. Będąc na Ishigaki, warto zwiedzić również niektóre miejsca, charakterystyczne dla wyspy. Jakie atrakcje wywierają największe wrażenie na turystach i co najbardziej wyróżnia miasto?

Muzeum Yaeyama

W Ishigaki znajduje się niewielkie muzeum, poświęcone historii i kulturze miasta oraz całej prefekturze Okinawa. Warto odwiedzić to miejsce w ramach ciekawostki. Zwiedzanie nie zajmuje zbyt wiele czasu, ponieważ w muzeum nie ma zbyt wielu eksponatów. Jest tu jednak wiele tradycyjnych obiektów, które są symbolami miasta i wyróżniają się na tle całej Japonii.

Zatoka Kabira i Muzeum Pereł

Kabira zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych miejsc w całej Japonii. Do zatoki można dojechać autobusem miejskim lub skorzystać z wypożyczalni rowerów. Miejsce cenione jest przede wszystkim ze względu na niezwykle czystą wodę, która kilka razy w ciągu dnia zmienia swój kolor na różne odcienie błękitu i zieleni. Przy okazji podziwiania pięknych widoków i przyrody można wybrać się również do znajdującego się w zatoce Muzeum Pereł oraz sklepu, w którym sprzedawana jest biżuteria.

Dom samuraja Miyara Dunchi

Budynek został wybudowany w 1819 roku. To tradycyjny dom samuraja, wybudowany w charakterystycznym japońskim stylu tamtych czasów. Większość podobnych budynków została doszczętnie zniszczona w czasie II wojny światowej, jest więc to jeden z unikalnych zabytków, który warto zobaczyć w wolnym czasie. Choć turyści nie mogą wejść do środka i zobaczyć, jak urządzone jest wnętrze, warto przyjrzeć się architekturze samego budynku, a także sprawdzić, jak wygląda znajdujący się tuż obok ogród samuraja.

Plaża Yonehara

Jedna z najlepszych plaż w Ishigaki, na której często przebywają turyści. Niedaleko Yonehary znajduje się wypożyczalnia sprzętów wodnych, z których na pewno chętnie skorzystają wielbiciele aktywnego wypoczynku.

Fusaki Kannondo

Fusaki Kannondo to niewielka świątynia, która znajduje się w Ishigaki już od 1701 roku. Choć sam budynek może nie wydawać się niektórym zbyt ciekawy, to widoki, które można zobaczyć z pobliskiego wzgórza, na pewno wynagrodzą czas poświęcony na zwiedzanie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Kot podróżnik

Kot podróżnik
Kot podróżnik
Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Ippei Naoi/Getty Images

Pozostałe wiadomości