#TataMariusz czyta dzieciom. Jego audiobooki umilają czas także rodzicom

Mariusz Rzepka, znany szerzej jako #TataMariusz, od ponad roku nagrywa i czyta w wirtualnym świecie wiersze, opowiadania i bajki. Jego projekt dostępny jest w Internecie za darmo dla każdego, kto zechce go posłuchać.

Kim jest #TataMariusz?

Przed laty Mariusz pracował jako lektor, brał udział w konkursach recytatorskich i czytał dużo książek. Przyjście na świat jego córki Lilki dało początek jego pasji do nagrywania słuchowisk dla dzieci.

#TataMariusz w pierwszej kolejności stara się być tatą, a cała reszta przyszła później. Najpierw się pojawiła córa, potem pojawiły się pomysły, nagrywanie, strona i tak jakoś poszło

– wyjaśnił.

Tata czyta dzieciom

#TataMariusz rejestruje czytane przez siebie bajki, opowiadania i wiersze, a następnie nagrania zamieszcza za darmo na portalu www.tatamariusz.pl. Audiobooki uatrakcyjniają kolorowe i zabawne ilustracje.

Cel tego projektu był taki, że jest to wszystko darmowe i dostępne dla ogółu. Staram się dostać do autorów znanych, mniej znanych, prosić ich o prawa autorskie czy użyczenie licencji, nagrywam i puszczam dalej w świat. Zazwyczaj nie ma problemu

– zdradził bloger.

Projekt istnieje już od ponad roku i cieszy się coraz większą popularnością. Audiobooków Mariusza słuchają setki osób, a jego 2-letnia córka Lilka już dzisiaj jest zapalonym „książkoholikiem”.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Ralph Kaminski – głos, którego nie zapomnicie. Poznajcie go bliżej [Wywiad]

Poezja kwarantannowa Artura Barcisia: "Lekarze nie mają leku na tego drania, dlatego siedź w domu do odwołania"

Kicia Kocia od 10 lat podbija serca najmłodszych. Jak narodziła się postać?

Autor: Agata Polak

podziel się:

Pozostałe wiadomości