Przebrał się za starszego pana i wrzucił do puszki WOŚP 100 tys. zł. Kim jest znany youtuber?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Magia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - napisy
Magia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - napisy
WOŚP od lat ratuje i uczy ratować
WOŚP od lat ratuje i uczy ratować
Hołek zabiera WOŚP na rajd Dakar
Hołek zabiera WOŚP na rajd Dakar
"Fenomen" – niezwykły dokument o WOŚP i Jurku Owsiaku na antenie TVN
"Fenomen" – niezwykły dokument o WOŚP i Jurku Owsiaku na antenie TVN
31. Finał WOŚP - wejście 4.
31. Finał WOŚP - wejście 4.
31. Finał WOŚP – MasterCard
31. Finał WOŚP – MasterCard
31. Finał WOŚP – Biedronka
31. Finał WOŚP – Biedronka
 31. Finał WOŚP! - wejście 3.
31. Finał WOŚP! - wejście 3.
31 Finał WOŚP - Play
31 Finał WOŚP - Play
W Krakowie starszy pan podszedł do wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wrzucił do ich puszek zawrotną kwotę 100 tys. zł. Niedługo później okazało się, że darczyńcą był popularny youtuber, który słynie z hojnych gestów. Między innymi to on kilka miesięcy temu podrzucił pod jeden z domów dziecka skrzynię wypełnioną pieniędzmi.

Rekordowy datek do puszki WOŚP 2024

Wolontariusze spacerujący po krakowskim rynku nie spodziewali się takiej sytuacji. Podszedł do nich senior z walizką pełną pieniędzy, w której znajdowało się aż 100 tys. zł. Powiedział, że zbierał tę kwotę przez trzy lata, ponieważ chciał, by suma przekazana na WOŚP była okrągła.

- Zaczął wkładać po stówkach do jednej puszki. Pieniądze nie zmieściły się, więc potrzebna była druga puszka - mówiła w rozmowie z PAP Edyta Biel, szefowa krakowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- To było coś niesamowitego. Zawsze tyle mówię, ale teraz nie wiedziałem, co powiedzieć - przyznała kwestująca Ola w rozmowie z Kraków.pl.

Kim jest Kamil Labudda?

Kilka godzin później youtuber Kamil Labudda, znany jako Budda, który ma ponad 2,2 mln subskrybentów, opublikował film na swoim kanale. Wyjawił, że to on przebrał się i ucharakteryzował na starszego mężczyznę, by wrzucić do puszki WOŚP 100 tys. zł i nie zostać od razu rozpoznanym.

- Pamiętajcie, że dobro wraca. (...) Poza tym fajnie jest pomagać. Niech każdy pomaga na tyle, na ile sam ma możliwość - powiedział twórca internetowy.

To nie pierwszy raz, kiedy Budda wsparł szczytny cel. Podczas zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał kwestującym wolontariuszom 50 tys. zł.

Z kolei w lipcu 2023 roku zostawił pod drzwiami domu dziecka w Długiem na Podkarpaciu tajemniczą skrzynię. Znalazła się na niej kartka z napisem: "PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ. PACZKA TO DAROWIZNA. NIC GROŹNEGO". Pakunek zawierał słodycze i datek w wysokości 100 tys. zł.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Nur Photo/Getty Images, screen YouTube Budda. TV

podziel się:

Pozostałe wiadomości