Monika Pawłowska objęła mandat po Mariuszu Kamińskim. Co na to PiS?

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nie milkną echa związane z wygaszeniem mandatu Mariusza Kamińskiego po tym, jak został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Teraz mandat poselski, który zwolnił były szef CBA, objęła Monika Pawłowska, która spotkała się już w tej sprawie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Jak zaznaczyła, czuje się członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Niestety według polityków tej partii, jej mandat jest nielegalny.

Monika Pawłowska objęła mandat po Mariuszu Kamińskim

O tym, że Szymon Hołownia przesłał do Moniki Pawłowskiej pismo w sprawie objęcia przez nią wolnego mandatu, była posłanka PiS, a wcześniej Lewicy, informowała już kilka dni temu. We wtorek rano (20.02) pojawiła się w gmachu Sejmu, w którym odbyła spotkanie z marszałkiem. Tuż po wyjściu z jego gabinetu rozmawiała z dziennikarzami, żeby przekazać mediom swoją decyzję. - Objęłam mandat poselski. Jestem po krótkiej rozmowie z panem marszałkiem. Czuję się członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście po ślubowaniu będę chciała przystąpić do klubu - poinformowała. Wygląda jednak na to, że koledzy z ugrupowania nie czekają na nią z otwartymi ramionami.

- Andrzej Rysuje, rysownik, który często gości w Dzień Dobry TVN, stworzył rysunek o posłance Monice Pawłowskiej - mówił w Dzień Dobry TVN Łukasz Jedliński. - "Byłam w lewicy, byłam w prawicy, ale moje poglądy się nie zmieniły. Pogląd jest taki, że powinnam być cały czas posłanką" - dodał z uśmiechem dziennikarz TVN24.

Co jeszcze warto wiedzieć w środę, 21 lutego?

Śmierć Aleksieja Nawalnego poruszyła cały świat. W sieci pojawiają się kolejne materiały i nagrania. Obok oświadczenia wdowy po opozycjonoście, Julii Nawalnej, która zadeklarowała, że będzie kontynuowała dzieło swojego męża, film nagrała też matka zamordowanego.

- Pani Ludmiła apeluje do Putina, by ten oddał jej ciało syna, aby mogła go po ludzku pochować - powiedział Łukasz Jedliński. - Pojawiają się jednak takie głosy, że do wyborów prezydenckich w Rosji, które odbywają się w marcu, ciało Aleksieja Nawalnego nie zostanie wydane rodzinie albo nie zostanie wydane wcale - dodał. Głos w sprawie śmierci krytyka Kremla zabrał również prezydent USA, Joe Biden, który zapowiedział pakiet sankcji dla Rosji.

Tymczasem w Polsce kolejne kontrowersje związane z podpisywaniem ustaw przez prezydenta Andrzeja Dudę.

- We wtorek pojawił się komunikat, że prezydent podpisał dwie ustawy. W tym komunikacie nie było informacji, że ustawy zostały skierowane w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego - podkreślił dziennikarz TVN24. Dopiero po kilku godzinach pojawił się komunikat, że ustawy zostały skierowane do sprawdzenia.

Niezwykłą odwagą wykazał się 14-letni Matteo Ricolfi, który uratował życie 65-letniemu mężczyźnie w Weronie. Kiedy ratownik zapytał chłopaka przez telefon, czy potrafi wykonać reanimację, ten odparł bez zawahania, że tak, bo wczoraj oglądał podobną akcję w serialu.

Swoją zapowiedź dnia Łukasz Jedliński zakończył pozytywnymi wiadomościami z dubajskich kortów, na których w kolejnym turnieju gra Iga Świątek. Pierwsza rakieta w rankigu WTA właśnie wygrała swój pierwszy mecz, w środę, 21 lutego odbędzie kolejne spotkanie. Z jakim skutkiem? Tego dowiemy się już niebawem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości