3-miesięczny maluch z obrażeniami głowy trafił do szpitala. "Zostały przedstawione zarzuty"

Koło. Trzymiesięczna dziewczynka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala
Czy moje dziecko jest bezpieczne na placu zabaw?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trzymiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala w Kole w województwie wielopolskim. Dziecko miało obrażenia głowy. Lekarze uważają, że mogły powstać w wyniku przemocy domowej. Rodzice niemowlaka zostali zatrzymani, a 21-letnia matka usłyszała zarzuty.

Koło. Trzymiesięczne dziecko z urazem głowy w szpitalu

22 października do szpitala w Kole przyjęto trzymiesięczną dziewczynkę. Niemowlę miało urazy głowy. Lekarz dyżurujący podejrzewał, że mogły one powstać na skutek stosowania przemocy i poinformował o sprawie wielkopolską policję.

Malucha przetransportowano do specjalistycznego szpitala w Poznaniu. Jak poinformował as. szt. Daniel Boła, zatrzymano 30-letniego ojca oraz 21-letnią matkę dziewczynki. - Matce dziecka zostały przedstawione zarzuty nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającego życiu - powiedział w środę, 25 października prokurator rejonowy w Kole Dariusz Kwiatkowski cytowany przez "Głos Wielkopolski". Nie ujawnił jednak w jaki dokładnie sposób miało dojść do powstania obrażeń głowy dziecka. Podkreślił, że zeznania złożone przez rodziców będą weryfikowane.

Co grozi rodzicom?

Dziewczynka, jak poinformował prokurator, nie miała innych obrażeń czy śladów pobicia, poza urazami głowy. Dziecko było widziane kilka dni temu przez położną w trakcie szczepienia.

Zgodnie z art. 156 Kodeksu karnego za nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do trzech lat pozbawienia wolności. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także: