Filmy o miłości na lato. "Nawet wyjeżdżając na wakacje z rodzicami, można przeżyć miłosną przygodę"

Dni stają się coraz dłuższe i coraz bardziej słoneczne. Wiosna i lato jak żadne inne pory roku kojarzą się z początkiem wielkich miłości i romansów. Ania Wendzikowska podzieliła się z naszymi widzami listą filmów, które idealnie wpisują się w ten klimat.

Filmy o miłości na lato - "Dirty Dancing"

W 1987 roku do kin wszedł "Dirty Dancing". Obraz przyciągnął tłumy i w mgnieniu oka zyskał masową wręcz popularność. Odbiorców zachwyciło połączenie romantyzmu i sensualnego tańca.
Sceny tanecznych popisów z udziałem głównych bohaterów - Johnny’ego Castle i Frances "Babe" Hoseman, w których wcielili się Patrick Swayze i Jennifer Garner, stały się kultowe. Aktorski duet podbił także serca polskich widzów. W naszym kraju tytuł filmu został przetłumaczony na "Wirujący seks".
- To film, dzięki któremu wkręciłam się w taniec i w filmy. (...) P okazuje, że nawet wyjeżdżając na wakacje z rodzicami w latach 50., też można się dobrze bawić i przeżyć wielką przygodę - mówiła Ania Wendzikowska w Dzień Dobry TVN.
- Ten film miał być malutkim, niskobudżetowym filmem. Jest nawet ciekawy dokument, który pokazuje, jak on powstawał. Dużo elementów musiało się zejść, żeby ta produkcja powstała - podsumowała.

Filmy o miłości na lato - "500 dni miłości"

Tom zakochał się w Summer. Jest typowym romantykiem, niepoprawnym marzycielem, który z chwilą zakochania się, nie dostrzega żadnych wad partnerki i uważa, że to ta jedyna. Niestety, Summer ideałem nie jest. Co więcej, nie wierzy też w miłość idealną. Ich związek przetrwał 500 dni - kochankowie przeżyli ze sobą cudowne chwile, ale też burzliwe kłótnie, odejścia i powroty. Wreszcie Tom i Summer definitywnie się rozstali. Chłopak wspomina przeszłość, próbując zrozumieć, dlaczego związek się skończył, czy była w tym także jego wina.
- To nieoczywista historia miłosna, która odbiega od hollywoodzkiej historii. Okazuje się tutaj, że nie każda historia miłosna kończy się pt. "żyli długo i szczęśliwie". Czasami ludzie mają dla siebie określony czas do przeżycia - mówiła o produkcji Ania Wendzikowska.
- Z punktu widzenia głównego bohatera jest pokazana ta historia. Tutaj sztampy nie będzie - dodała.

Filmy o miłości na lato - "Wciąż ją kocham"

Pochodzący z Południowej Karoliny John wychowywał się bez matki, z ojcem cierpiącym na lekki autyzm. Gdyby nie wojsko, miałby w życiu sporo kłopotów, w armii utemperowano jednak jego porywczość, w mundurze znalazł swoje powołanie. Podczas urlopu w rodzinnej miejscowości poznał piękną Savannah, w której z wzajemnością się zakochuje. Co więcej, zaczyna też myśleć o tym, aby zakończyć służbę w wojsku. Dochodzi jednak do ataku na World Trade Center – John, jak wielu młodych Amerykanów, decyduje się na przedłużenie służby i wyjazd do Afganistanu. Savannah z jednej strony wspiera ukochanego, z drugiej jednak zastanawia się nad przyszłością związku z mężczyzną, który w każdej chwili może zginąć.
- Ten film pokazuje, że da się zakochać w tydzień na tyle mocno, żeby chcieć utrzymać tę miłość za wszelką cenę. To taka lekko naciągana hollywoodzka historia - rekomendowała Ania Wendzikowska.

Filmy o miłości na lato - "Mamma Mia!"

Film "Mamma Mia!" stanowi adaptację powieści "Mamma Mia!", opracowanej przez Catherine Johnson. Komedia muzyczna bazuje także na musicalu, prezentując losy 19-letniej dziewczyny oraz jej matki. Kobieta zaprasza trzech przystojnych mężczyzn na wesele, pośród których jeden z nich z pewnością jest ojcem jej córki.
- Tutaj są dwie historie miłosne, bo z jednej strony Amandy Seyfried i Dominica Coopera, którzy spotykają się, by wziąć ślub na greckiej wyspie. Ale ważniejsza jest historia w tle, czyli mamy dziewczyny, w którą wcieliła się Meryl Streep. Tutaj podkładem są piosenki Abby - mówiła Ania Wendzikowska.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz też:
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Anna Wendzikowska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości