Wybierz laureata Pozytywki za maj 2022 r.

Pozytywka DDTVN
Pozytywka DDTVN
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przedstawiamy nominowanych do Pozytywki Dzień Dobry TVN za maj 2022 r. Poniżej mogą Państwo oddać głos na osobę, która powinna otrzymać to wyróżnienie.

Pozytywki Dzień Dobry TVN - nominacje maj 2022 r.

Piotr Romanowski jest opiekunem krów, zajmuje się nimi już dziewiętnaście lat. Jedną z nich uratował dwa dni przed tym, zanim miała zostać wysłana na rzeź. Ekolog daje tym niezwykłym zwierzętom wolność i odkrywa ich świat pełen emocji. Przekonuje, że emocje zwierząt są bardzo podobne do tych, które odczuwają ludzie.

Tomasz Koper na co dzień jest kierowcą, w wolnym czasie ratuje bezpańskie zwierzęta. W tym celu założył fundację TropWarszawa. Zajmuje się wyłapywaniem bezpańskich psów. Odnajduje również te czworonogi, które uciekły od swoich właścicieli. Znają go warszawskie i okoliczne schroniska, bo ściśle z nimi współpracuje. 

Barbara Tuckendorf to uśmiechnięta i pełna energii siedemdziesięciolatka, która pokazuje, że życie na emeryturze to nie godziny na poczekalni w przychodni. Biega, ćwiczy i występuje w teledyskach największych gwiazd. Jej marzeniem jest przebiec maraton i wytrwale ćwiczy, by to marzenie zrealizować już wkrótce.

Adam Mol jest chirurgiem dziecięcym z blisko dwudziestoletnim stażem. Pomaga maluchom z wadami wrodzonymi i po oparzeniach. Był jednym z polskich lekarzy, którzy wyjechali do Lwowa, gdy rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Tam operował dzieci z wrodzonymi wadami twarzoczaszki.

Marcin Niemczewski to pasjonat i społecznik, który zorganizował akcję Darmowy Rower Małomiasteczkowy. Wraz z przyjaciółmi odnawia stare rowery, a następnie bezpłatnie użycza je mieszkańcom Mosiny. Jedynym wynagrodzeniem, jakie pobiera, jest uśmiech, który zamierza pomnażać na coraz większą skalę.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz