Zmarła wokalistka grupy 702. Irish Grinstead ciężko chorowała

Autor:
Oskar
Netkowski
18-letni Szymon po śmierci uratował sześć osób
18-letni Szymon po śmierci uratował sześć osób Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Zmarła wokalistka legendarnej grupy 702. Irish Grinstead miała zaledwie 43 lata. Informację o śmierci artystki przekazała jej siostra.

Kim była Irish Grinstead?

Irish Grinstead była znaną na całym świecie wokalistką R&B i członkinią grupy 702, w skład której wchodził siostry Grinstead i Kameelah Williams. Nazwa grupy pochodzi od numeru kierunkowego z Las Vegas, z którego pochodzą. Dziewczyny dały się poznać w 1996 roku hitem "No Doubt", który jest singlem z debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Ich najbardziej popularny utwór to "Where My Girls At", który na YouTube ma aż ponad 16 milionów wyświetleń.

Dziewczęca grupa cieszyła się dużymi osiągnięciami. Była nominowana m.in. do nagrody American Music Award, nagrody BET i innych za najlepszy album roku R&B/soul autorstwa grupy, zespołu lub duetu. Fani kina mogą kojarzyć muzykę 702 z takich hitów filmowych jak "Operacja 'Hamburger'" i "Stuart Malutki".

Irish Grinstead nie żyje

Rok temu Irish z powodów zdrowotnych opuściła zespół 702. Fani długo wierzyli w jej powrót na scenę. Niestety, wokalistka zmarła z powodu choroby. Informacje o śmierci Irish Grinstead przekazała na Instagramie jej starsza siostra LeMisha Grinstead, która także jest wokalistką 702.

- Z wielkim smutkiem muszę poinformować, że dziś wieczorem zmarła moja piękna siostra i przyjaciółka. Przeżyła długą walkę i w końcu zaznała spokoju. Ta dziewczyna była jasna jak gwiazdy! Była piękna nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz – poinformowała w sobotę na Instagramie siostra piosenkarki LeMisha Grinstead.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Paras Griffin/Getty Images

Pozostałe wiadomości