Dzieła sztuki na piernikach. 15-latka oczarowała cukierników z Torunia

Sztuka na pierniczku
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
Amelia Korczak ma 15 lat i uczęszcza do szkoły plastycznej Gdyni w Orłowie. Nastolatka kocha sztukę. W Swoich pracach używa technik mieszanych - różnych typów farb i ołówków. Jej twórczością zachwycili się cukiernicy z Torunia, którzy postanowili podjąć z nią współpracę.
15-letnia artystka tworzy niezwykłe pierniki

Twórczość Amelii w Internecie zauważyła Iga Komorowska, specjalistka w dziedzinie kultowych toruńskich łakoci. Wraz z mężem nie mieli wątpliwości, że chcą, by dziewczyna zaangażowała się we współpracę z nimi.

- Tak naprawdę najpierw pojawiła się Amelia i jej talent i nasz zachwyt nad jej talentem. Później powstał dopiero projekt. Pomyśleliśmy z mężem, że fantastycznie jest promować talent, jaki ma Amelia na naszych piernikach. Wszystkie rysunki, które stworzyła dla nas, zostały przeniesione na lakier królewski. Cała kolekcja została stworzona przez nią od początku do samwgo końca - powiedziała Iga Sarzyńska-Komorowska, cukiernik.

- Nigdy nie pomyślałabym, że moje prace będzie można je schrupać. Byłam zaskoczona i nie mogłam w to uwierzyć. Pierwsze moje tak duże zlecenie i był wielki stres. Kiedy widzę piernik, to widzę każdą kreskę, którą narysowałam sama - mówiła Amelia Korczak - dodała 15-latka.

15-letnia artystka doceniona przez nauczycieli

Ewa Manuszewska z Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni dostrzega ogromny talent w swojej uczennicy. Co więcej, jej zdaniem Amelia ma szansę na światowy sukces.

- Doceniam w jej pracach delikatność i umiejętność obserwacji, zwracania uwagi na detal. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam jej pracę, zapytałam, czy chodziła na zajęcia dodatkowe i powiedziała, że nie. Mam nadzieję, ze jej twórczość zostanie zauważona i doceniona w Polsce i na całym świecie - mówiła nauczycielka Amelii.

Zobacz też:

Iza Kuna i Marek Modzelewski razem w życiu i w pracy. Scenarzysta zdradził, jak zwraca się do niego teściowa

Monika Olejnik prosto z siłowni apeluje do fanów o życzliwość. "Szacunek ponad podziałami"

Marek Sekielski i Artur Nowak o walce z uzależnieniem. "Pierwsze epizody z alkoholem miałem w wieku 14 lat"

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Natalia Górska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości