Włosy

Modne fryzury na jesień. Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Włosy

Autor:
Justyna
Piąsta
Jakie grzywki będą modne jesienią?
Jakie grzywki będą modne jesienią?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Tak jak w branży odzieżowej panują i zmieniają się trendy, tak samo jest w świecie fryzur. Zdaniem stylistów tej jesieni warto postawić na grzywkę. Prosta, na skos, a może z przedziałkiem po środku? Jaka będzie najmodniejsza? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Dobrawa Piękos-Szymańska, instruktorka fryzjerstwa z wieloletnim doświadczeniem.

Najmodniejsze grzywki na jesień

W nadchodzącym sezonie fryzura z grzywką będzie święcić triumfy. Jednak panie, które na co dzień nie noszą grzywki i nie chcą skracać włosów, mogą wybrać tzw. sztuczną grzywkę.

- To jest coś dla kobiet, które nie są zdecydowane, które nie do końca są pewne, czy chcą się obciąć. Bo wtedy muszą czekać, aż włosy odrosną - powiedziała Dobrawa Piękos-Szymańska, instruktorka fryzjerstwa. - Taką grzywkę zakładamy w sekundę, można też ją wykorzystać do innych celów, np. by podnieść sobie z tyłu objętość. Myślę, że jest to świetna opcja dla kobiet, które nie do końca radzą sobie z włosami, bo jednak grzywkę trzeba układać, trzeba wiedzieć, w którą stronę wymodelować - podkreśliła ekspertka.

Jaką grzywkę wybrać?

Rodzaj grzywki powinien być dopasowany do kształtu twarzy. - Uniwersalną grzywką będzie tzw. grzywka kurtynowa, która zawsze się świetnie sprawdza, bo można ją zaczesać na każdą stronę, ale nie wszyscy lubią przedziałek na środku, nie każdemu jest w tym dobrze - wyjaśniła Piękos-Szymańska. - Grzywka na bok ładnie modeluje rysy twarzy, jeśli mamy bardzo okrągłą lub kwadratową twarz. Na pewno się świetnie sprawdzi - dodała specjalistka.

Dobrawa Piękos-Szymańska w programie pokazała, jak zrobić grzywkę na bok i wykonała strzyżenie na żywo. Zobacz efekt stylizacji w naszym wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości