Moda i Uroda

Ten trik odmieni twój letni makijaż. Transparentna kreska robi furorę na TikToku

Moda i Uroda

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Polki.pl
Makijaż

TikTok stale zaskakuje nowymi trendami makijażowymi. Tym razem furorę w sieci robi kreska wykonana za pomocą korektora. Jest delikatna, subtelna i optycznie otwiera oko. Jak ją wykonać? Sprawdź.

Modny makijaż na lato 2022

TikTok jest obecnie jednym z miejsc, gdzie rodzą się m.in. nowe trendy urodowe. Nic dziwnego, w końcu aplikacja łączy ze sobą miliony osób z wielu zakątków świata. Znajdziemy tam krótkie, inspirujące filmiki zachęcające nas do wypróbowania np. prostych i szybkich trików makijażowych.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wśród nich pojawił się nowy trend, który aktualnie króluje wśród makijażystek. Mowa tu o "transparentnym eyelinerze", czyli klasycznej kresce wykonanej za pomocą korektora. Od teraz nie będzie służył nam już wyłącznie do ukrycia drobnych niedoskonałości i cieni pod oczami.

Trend z TikToka - korektor jako eyeliner

Okazuje się, że za pomocą korektora możemy wykonać modną i subtelną kreskę na powiece. Sposób na jej wykonanie zaprezentowała na TikToku m.in. makijażystka May Ahktar. Jak zrobić transparentną linię? Płaskim pędzelkiem wyprowadzamy dwie cienkie kreski - jedną spod a drugą znad linii rzęs i łączymy je ze sobą.

Kreskę wypełniamy także za pomocą korektora. Możesz też delikatnie ją rozetrzeć - dzięki temu całość będzie wydawała się subtelniejsza i bardziej naturalna. Jakich efektów możemy spodziewać się po wypróbowaniu tego trendu?

Twarz wydaje się bardziej promienna i świeża. Dodatkowo transparentna kreska optycznie otwiera spojrzenie i wyrównuje asymetrię oczu.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Polki.pl

Źródło zdjęcia głównego: ValuaVitaly/Getty Images

Pozostałe wiadomości