Porady stylistki

Oscarowe kreacje na prestiżowej gali. "Nową modą jest sięganie do archiwum"

Porady stylistki

Autor:
Sabina
Zięba
94. ceremonię wręczenia Oscarów poprowadzą kobiety

Co roku zakładane przez gwiazdy na oscarowe gale kreacje są komentowane w mediach na całym świecie. Te najlepsze niejednokrotnie wyróżniają się oryginalnością i indywidualizmem. Jak będzie tym razem? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym stylistka Karla Gruszecka.

Oscarowa moda

Podczas oscarowej gali nie tylko laureaci cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów, ale również niezwykle stylowi goście. Co roku czerwony dywan przed budynkiem Dolby Theatre gości największe gwiazdy ubrane w projekty topowych projektantów. Nierzadko moda oscarowa jest nie tylko przedstawieniem najnowszych trendów, ale i wyrażeniem stanowiska w ważnych sprawach. 

- To jest szansa, żeby zaprezentować jakiś statement. Na przykład 2 lata temu Natalie Portman założyła do pięknej kreacji Diora pelerynę, która była wyszywana w nazwiska reżyserek, które nie zostały nominowane. To było tak naprawdę dosyć mocnym statementem i dało wszystkim do myślenia. Oprócz tego, że można się doskonale zaprezentować, to jeszcze można po prostu przekazać coś więcej - mówiła Karla Gruszecka w Dzień Dobry TVN.

Wieczorowe suknie gwiazd

Pierwsza oscarowa stylizacja znana z opisów w prasie należała do Mary Pickford. Aktorka w kreacji w odcieniu cytrynowym odbierała w 1929 roku statuetkę dla najlepszej aktorki za rolę w "Kokiecie". Suknia miała dopasowaną górę z figlarną kokardką na piersi, a rozszerzała się poniżej bioder.

W 1938 roku z kolei aktorka Luise Rainer odebrała Oscara w swojej koszuli nocnej. Jak do tego doszło? Otóż artystka zdobyła nagrodę również w roku poprzednim. Będąc pewną, że nie zostanie wyróżniona dwa razy pod rząd, została w domu. Dzięki wynikom podanym wcześniej prasie, okazało się, że dostanie statuetkę. Wówczas producent filmu, w którym grała, wysłał po nią kierowcę, by natychmiast sprowadzić ją na wydarzenie. Finalnie pojawiła się na gali właśnie w koszuli nocnej, mówiąc, ze to najładniejsza sukienka, jaką miała. Kreacja miała prosty krój z wysokim kołnierzem i eleganckimi, poszerzanymi, długimi rękawami.

- Teraz każda z gwiazd wybiera sobie projektanta, albo projektant wybiera sobie gwiazdę. Często się przyjaźnią i są też kontrakty reklamowe, o których się nie mówi. (...) Nie zawsze są to kreacje specjalnie szyte na tę okazję. Nową modą jest sięganie do archiwum i wyciąganie rzeczy, które już były na czerwonym dywanie kilka lat wcześniej. (...) Moda daje wytchnienie i jest świetną rozrywką. Jest sztuką. (...) Potrzebujemy tej rozrywki i potrzebujemy patrzeć na pięknych ludzi super ubranych - dodała stylistka w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości