Porady stylistki

Jak się ubrać na komunię? Stylizacje według pomysłu Malwiny Wędzikowskiej

Porady stylistki

Autor:
Sabina
Zięba
Dress code na komunię
Dress code na komunięDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Czas komunii zbliża się wielkimi krokami. To wielkie wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla całej rodziny. Jak ubrać się na tę okazję? W Dzień Dobry TVN o odpowiednim dress codzie opowiedziała stylistka, Malwina Wędzikowska.

Jak ubrać się na Pierwszą Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta budzi wiele emocji i pozostaje w pamięci na całe życie. Niestety czasami rodzinne zdjęcia upamiętniające to wydarzenie po latach wzbudzają śmiech lub zażenowanie z powodu nietrafionych stylizacji zaproszonych gości. Okazuje się bowiem, że wybory modowe były podyktowane obowiązującymi trendami, które przemijają, a fryzury i makijaże po czasie wydały się śmieszne, przerysowane i wręcz kostiumowe. Jak tego uniknąć?

- To jest uroczystość, która wymaga zachowania pewnej powagi. Kobieta powinna wyglądać godnie, a nie powabnie. Czyli ten cały aspekt seksualności zostawiamy za bramą kościoła. Obowiązują proste zasady: sukienka do kolan, zakryte ramiona w kościele (można sobie potem zdjąć marynarkę i to ramionko może się potem pojawić, ale poza bramami kościoła) i nie sandałki, a szpilki, ale może być odkryta pięta. Jasne kolory. Unikamy czerni, unikamy bieli. Chodzi o to, żeby nie przyćmić dziecka - doradzała w Dzień Dobry TVN Malwina Wędzikowska.

Przykładowe stylizacje na komunie

W komunijny dzień ważne jest, by mieć na siebie strój wykonany z dobrych jakościowo tkanin, przewiewnych i takich, które się nie gniotą. Mamy podczas uroczystości są zazwyczaj bardziej aktywne, dlatego powinny zapewnić sobie komfort. W naszym programie stylistka pokazała kilka zestawów ubrań do 500 złotych, które można wykorzystać na inne okazje. Omówiła przy tym stylizacje gwiazd. Wzięła pod uwagę look Małgorzaty Rozenek-Majdan, która na komunii dziecka pojawiła się w czerwonej sukience mini. Choć kolor kreacji był w porządku, jej długość już niekoniecznie.

- Jeżeli chcemy coś odważniejszego, to idźmy w total look. Jeżeli ma to być garnitur, to niech to będzie z tego samego materiału. Wtedy ta propozycja jest z klasą. (...) To jest dzień tak ważny dla rodziny i dla dziecka. Te zdjęcia zostają na zawsze - mówiła stylistka.

Malwina Wędzikowska przyjrzała się również stylizacji Anny Muchy, która była nieco za mała. Ekspertka powiedziała, że zawsze lepiej, gdy elementy garderoby są pół rozmiaru za duże, niż przyciasne. Pochwaliła z kolei zestaw Natalii Kukulskiej, która na komunii pojawiła się w czarno-białej, geometrycznej propozycji.

- To jest bardzo trafiona propozycja, dlatego że jest jeden monochromatyczny element, jeden akcent, który jest mocny, widoczny z daleka - dodała Malwina Wędzikowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości