Porady stylistki

Zimowe temperatury kontra styl. Ekspertka radzi, jak modnie ubierać się na cebulkę

Porady stylistki

Autor:
Nastazja
Bloch
Jak modnie ubrać się "na cebulkę"?
Jak modnie ubrać się "na cebulkę"?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3
Dzień Dobry TVNJak modnie ubrać się "na cebulkę"?

Zima nie odpuszcza. Niskie temperatury jeszcze mają do nas wrócić, a my myślimy tylko, o tym, co na siebie włożyć, by nie było nam zimno. Jednym z najbardziej praktycznych i komfortowych sposobów komponowania stylizacji jest ubieranie się na cebulkę. Jak robić to modnie? O tym opowiedziała nam Paulina Mikulska, stylistka i projektantka.

Jak modnie ubrać się "na cebulkę" i co to właściwie znaczy? 

Ubiór na cebulkę to praktyczny i komfortowy sposób na przetrwanie mroźnych dni. Kilka warstw ubrań nałożonych na siebie nie oznacza jednak, że nie możemy zadać szyku. Wręcz przeciwnie. To idealna okazja, aby pobawić się strukturą, kolorem czy materiałem. Paulina Mikulska zdradziła nam, jak krok po kroku skomponować zimową stylizację.  

Tutaj pomaga szafa kapsułkowa. Chodzi o to, aby wybrać sobie kierunek, aby rzeczy były w jednym, spójnym stylu. Warto też mieć klasyki, na których potem budujemy stylizacje. Fajnie sprawdzą się jeansy. W sezonie jesienno-zimowym fajne będą szerokie spodnie, zawsze możemy pod nie założyć jeszcze rajstopy albo bieliznę termiczną

Ponadto warstwa zewnętrza powinna być luźna, ewentualnie związywana w talii paskiem, aby podkreślić kobiece kształty. Najważniejsze jest jednak to, aby chroniła przed opadami atmosferycznymi i wiatrem. Tutaj niezawodne będę kurtki z kapturem. Warstwa środkowa powinna pełnić funkcję izolacyjną. Zatem bardzo dobrze sprawdzą się tutaj wełniane swetry, które trzymają ciepło. Blisko ciała warto mieć bawełniane koszulki. Tutaj jest jedno ALE. Gdy planujemy aktywność fizyczną, należy pamiętać, że spocona bawełniana koszulka będzie dość długo utrzymywała wilgoć. Dla osób, które planują uprawiać sport, sprawdzi się ubranie z domieszkami syntetyków. 

- Fajnie mieć coś blisko ciała, co tę temperaturę będzie trzymało, potem warstwa izolacyjna. Na to możemy zarzucić moherowy, cierpły sweter - dodała stylistka.

Zima pełna kolorów

Paulina Mikulska przyznała, że w tym sezonie ubieranie się na cebulkę stało się bardzo modne. Uczmy się nowego podejścia od mieszkanek Skandynawii, które robią to najlepiej. Ciepłe płaszcze, grube szale i wełniane czapki, a do tego śniegowce lub sznurowane trapery.

Zima nie musi być smutna, zatem nadajmy jej też trochę koloru. Tej zimy króluje bottega green, czyli intensywna zieleń, która idealnie połączy się z głęboką czernią. Na ulicach zobaczyć możemy także odważną czerwień, często w towarzystwie kraty.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości