Moda i Uroda

Czy wypada opalać się nago? "Mnie, jako kobiecie, sprawia to ogromną przyjemność"

Moda i Uroda

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Opalaj śmiało ciało
Opalaj śmiało ciało Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Choć zbytnie odsłanianie ciała - także na plaży - czasem budzi kontrowersje, to miejsc, w których nudyści mogą swobodnie odpoczywać, nie brakuje. Co Polacy sądzą o opalaniu się nago lub toples? Czy chętnie odsłaniamy swoje ciało na plaży? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sylwią Gliwą aktorką oraz Joanną Przetakiewicz-Rooyens dyrektorką kreatywną domu mody.

Czy wypada opalać się nago?

Choć wspomniane plaże cieszą sporym zainteresowaniem, to nad polskim morzem czy jeziorami próżno szukać osób, które odważyłyby się opalać nago, czy choćby toples. Takich oporów nie mają Sylwia Gliwa aktorka i Joanna Przetakiewicz-Rooyens dyrektora kreatywna domu mody. Obie panie w Dzień Dobry TVN przyznały, że zdarza im się opalać toples. - Jestem naturalna, kocham swoje ciało. Mam wysoki poziom samoakceptacji - mówiła Sylwia Gliwa.

Aktorka dodała, że na plaży nad polskim jeziorem by się nie rozebrała, ale nad morzem - już tak. - Zdarzyło mi się, od razu była fotorelacja. Zdarzyło mi się dosłownie na pięć minut [...] w Sopocie, potem zobaczyłam to w gazetach. Byłam naprawę bardzo zdziwiona - mówiła aktorka.

Choć obie panie przyznały, że nie chodzą na plaże dla nudystów, Joannę Przetakiewicz-Rooyens cieszy fakt, że takich miejsc jest coraz więcej. - Gdzie ludzie mogą pójść opalać się nago, czuć się przy tym nieoceniani, nikt się na nich nie gapi zszokowany. Tylko to jest zupełnie naturalna sytuacja - mówiła projektantka.

Jak postrzegamy nagość?

Projektantka jest zdania, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat staliśmy się bardziej pruderyjni. Dawniej na plażach w Polsce, jak i poza granicami kraju, można było spotkać osoby, które np. opalają się toples. Obecnie takich plażowiczów praktycznie nie ma. - Wróciłam z wakacji, byłam w trzech popularnych miejscach, i nie wiem, czy bym policzyła cztery kobiety opalające się toples - mówiła Joanna Przetakiewicz-Rooyens.

Sylwia Gliwa dodała, że lubi nie tylko opalać się toples, ale także oglądać kobiety, które się opalają lub chodzą po plaży bez biustonosza. - Mnie, jako kobiecie, sprawia to ogromną przyjemność. Ja bym namawiała kobiety do tego, żeby jednak opalały się toples, żeby pracowały nad swoją samoakceptacją, [...], uważam, że każda kobieta powinna opalać się toples - dodała.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości