Pielęgnacja twarzy i ciała

Pokazała co może się stać, jeśli użyjesz starego kremu do opalania. "Uratowałaś moją rodzinę"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok
Krem do opalania

Przebywając na słońcu musimy zapewnić sobie odpowiednią ochronę. Niestety wiele osób nadal lekceważy czynniki, które osłabiają jej skuteczność. Jak może się to skończyć? O tym przekonała się jedna z TikTokerek.

Przeterminowany krem do opalania

Kremy do opalania są skuteczną metodą na ochronę naszego ciała przed oparzeniami słonecznymi. Niestety istnieje wiele czynników, które osłabiają jego działanie. Dzieje się tak na przykład, gdy używamy produktu bez sprawdzenia jego daty ważności. Takie zaniedbanie może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Jak dbać o skórę?

10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
wideo 2/5

Przekonała się o tym Morgan Vacala. Kobieta użyła przeterminowanego kremu ochronnego, przez co nabawiła się bolesnych oparzeń na twarzy. Teraz chce przestrzec innych przed popełnieniem podobnego błędu. Postanowiła wykorzystać do tego aplikację TikTok, gdzie nagrała krótkie filmy, w których opisuje, jak skończyła się jej lekkomyślność.

@morganvacala Don’t be stupid, check the expiration date on your sunscreen. #sunpoisoning #burn #fyp #burnsurvivor #imdumb #seconddegreeburn #burns ♬ Originalton - POV’s

TikTokerka pokazała oparzenia słoneczne

- Nie bądź głupi, sprawdź datę swojego kremu do opalania - napisała w opisie nagrania. Kosmetyk z nieważną datą przydatności są naprawdę szkodliwe dla zdrowia. Mogą być m.in. źródłem mikroorganizmów chorobotwórczych, podrażniać skórę, czy wywoływać alergię.

- Pełne wyleczenie oparzeń trwało 2-3 tygodnie - wyjaśniła. Morgan podkreśliła też, że od dzieciństwa ma stały kontakt żeglowaniem i pływaniem, jednak nigdy wcześniej nie zdarzyło jej się doświadczyć tak bolesnych skutków przebywania na słońcu. Przyznaje, że nie będzie więcej robić tego bez odpowiedniej ochrony.

Obserwatorzy byli zaskoczeni tym, co się jej przytrafiło. - Dobrze, że nie masz blizn, Właśnie uratowałeś moją rodzinę przed poważnymi oparzeniami. Dzień 2 wakacji i właśnie sięgnąłem do torby plażowej i wszystkie okazały się przeterminowane - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Photosomnia/Getty Images

Pozostałe wiadomości