Moda i Uroda

"Pedicure jest dla bab", czyli jak zachęcić partnera do tego, by zadbał o swoje stopy

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Męskie stopy. Męska pielęgnacja stóp. Jak namówić mężczyznę na pedicure?

Pedicure, czyli zabieg sprzyjający zachowaniu pięknego wyglądu i zdrowia stóp, na stałe gości w rutynie pielęgnacyjnej większości kobiet. Panowie zdają się nie zauważać u siebie problemu zrogowaciałych pięt, odcisków czy zaniedbanych paznokci lub po prostu krępują się korzystać ze specjalnych kosmetyków i pumeksu. Jak przekonać mężczyznę do tego, by kompleksowo zadbał o swoje stopy? Zapytaliśmy o to Iwonę Szcześniak, ekspertkę w dziedzinie podologii.

Mężczyźni uciekający od obowiązku dbania o wygląd stóp zwykle tłumaczą się brakiem czasu bądź poczuciem zakłopotania, związanym z wykonywaniem konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wielu z nich twierdzi wprost, że "pedicure jest dla bab". Prawda jest jednak taka, że gładkie pięty i zadbane paznokcie powinny być wizytówką każdego z nas, bez względu na płeć czy wiek. Porzucenie stereotypów, przypisujących troskę o wygląd wyłącznie kobietom, może przynieść przedstawicielom płci męskiej wiele korzyści.

Zaniedbane stopy to wstyd

Kondycja stóp ma znaczenie nie tylko podczas wypoczynku na plaży, ale także w wielu innych, całkiem przyziemnych sytuacjach. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że brudne i szorstkie pięty mogą zniechęcić do miłosnych uniesień nawet najbardziej oddaną partnerkę, a uciążliwe odciski, nagniotki i modzele trudno jest ukryć w letnich sandałach czy klapkach, nie wspominając już o tym, że będą one wywoływać poczucie dyskomfortu także w bardzo wygodnych butach. To wystarczający powód, by sięgnąć po tarkę do stóp i inne akcesoria, umożliwiające pozbycie się uciążliwego problemu.

O stopy powinno się dbać przez cały rok, dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, refleksja na ten temat pojawia się u niektórych panów dopiero w okresie letnim, kiedy muszą zmienić obuwie i pokazać te stopy światu

- zauważa Iwona Szcześniak, która na co dzień zajmuje się profilaktyką zdrowia stóp, diagnozowaniem i leczeniem ich chorób oraz kosmetyką podologiczną. Ekspertka nie ma wątpliwości, że nawet proste zabiegi wykonywane w domowym zaciszu znacząco podnoszą jakość życia, ale przede wszystkim pozwalają uniknąć kłopotliwych sytuacji, związanych z odsłanianiem zaniedbanych pięt, odcisków czy wrastających paznokci.

Proste zabiegi przynoszą efekty

Jeśli poczucie wstydu nie stanowi dla mężczyzny wystarczającej zachęty do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego, warto wykorzystać kolejny argument ekspertki. Iwona Szcześniak zapewnia, że domowy pedicure zajmuje zaledwie kilka minut, a w dodatku nie wymaga użycia kosztownych kosmetyków czy zróżnicowanych akcesoriów.

Trzeba pamiętać o tym, by po każdej kąpieli bardzo dobrze wycierać stopy, zwłaszcza w okolicy pomiędzy palcami. Równie istotne jest smarowanie stóp kosmetykami natłuszczającymi. Jeżeli skóra jest szorstka i pojawiają się na niej zgrubienia, należy przeczyścić ją pumeksem i zaaplikować na to miejsce odpowiednią porcję kremu. To naprawdę nie jest takie trudne

- przekonuje doświadczona podolog. Regularne wykonywanie prostych czynności może przynieść zadowalające rezultaty, dlatego warto zapewniać mężczyzn o tym, że naprawdę nie mają żadnych podstaw do tego, by obawiać się ręcznika, pumeksu i tubki kremu.

Mężczyzna w gabinecie podologicznym

Pielęgnacja stóp może wydawać się krępującą czy wręcz niemęską czynnością, jednak wielu panów chętnie korzysta z zabiegów przeprowadzanych pod okiem doświadczonego eksperta. Warto wykorzystać to jako zachętę dla tych, którzy wciąż nie potrafią wyzbyć się uprzedzeń i obaw.

W swoim gabinecie spotykam wielu panów. Starszych i młodszych, z różnymi problemami. Niektórzy narzekają na wrastające paznokcie, a to bardzo bolesne sprawy, które bez wątpienia skłaniają do wizyty u podologa. Zdarza się jednak, że mężczyźni przychodzą po prostu wykonać pedicure. Niektórzy mają stopy bardziej zadbane, niż kobiety

- mówi Iwona Szcześniak. Pedicure nie jest już wyłącznie domeną kobiet, a panowie regularnie korzystający z usług podologa powinni stanowić wzór do naśladowania dla tych, którzy wciąż nie potrafią przekonać się do zalet tego zabiegu. Męskie stopy każdego dnia muszą wytrzymywać niemałe obciążenie, zasługują więc na odrobinę czułości i troski, a co za tym idzie także i na świadomą pielęgnację.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Dlaczego stopy są ważne dla kręgosłupa?

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: sukanya sitthikongsak/Getty Images

Pozostałe wiadomości