Makijaż permanentny brwi nie musi się źle kojarzyć. Na czym polega microblading?

Jak wygląda nowoczesny makijaż permanentny?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Brwi doskonałe na stałe
Brwi doskonałe na stałe
Piękna i gotowa do wyjścia w 5 minut (napisy)
Piękna i gotowa do wyjścia w 5 minut (napisy)
Jak zrobić makijaż, żeby nie pobrudzić ubrania?
Jak zrobić makijaż, żeby nie pobrudzić ubrania?
Jak makijaż oka może zmienić jego kształt
Jak makijaż oka może zmienić jego kształt
Rozświetlona twarz na wiosnę
Rozświetlona twarz na wiosnę
Jak nadać piękny kształt ustom wyłącznie makijażem?
Jak nadać piękny kształt ustom wyłącznie makijażem?
Makijaż i pielęgnacja w jednym
Makijaż i pielęgnacja w jednym
Makijaż permanentny brwi wielu osobom kojarzy się z mocnym podkreśleniem oka. Współcześnie trendy i możliwości stałego make-upu są dużo staranniejsze i skoncentrowane na naturalnym efekcie. Katarzyna von Engel, która jest linergistką zdradziła, jak narysować poprawnie brwi, by otrzymać pożądany, atrakcyjny efekt.

Jak wygląda nowoczesny makijaż permanetny?

Makijaż permanentny brwi, poprawnie wykonany, może podkreślić atuty naszej buzi, podkreśli spojrzenie i doda pewności siebie. Jak przekonuje gościni programu - tego typu make-up sprawdzi się u klientek w każdym wieku - zarówno u tych bardzo młodych, jak i starszych. Permanentny makijaż to wygodne rozwiązanie, które podkreśli nasze oko i pozwoli oszczędzić czas podczas porannego malowania się. Metoda microblading polega na rysowaniu delikatnych kresek, które mają dać złudzenie naturalnych włosków.

- Czyli nie mamy takiej po prostu wymalowanej brwi na ciemno lub całej, jakbyśmy pomalowali ją po prostu cieniem, tylko mamy w naszych naturalnych brwiach domalowane takie mikro włoski, które imitują włosy - tłumaczyła Katarzyna von Engel.

Jak wykonać makijaż brwi?

Umiejętnie wykonany makijaż permanentny brwi pomoże ukryć asymetrię twarzy, podkreśla buzię i dodaje charakteru. Podstawą dla stworzenia naturalnego efektu jest dobranie farbki do koloru włosów klientki oraz jej typu urody. Gościni programu zaznaczyła, że gdy decydujemy się na tego typu zabieg, powinniśmy udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego i nie należy tego robić na własną rękę. Nieudanej stylizacji można się pozbyć, jednak nie jest to tak proste zadanie, jak wykonanie samego makijażu.

- Usunąć laserem, można usunąć removerem, jednak jeżeli pójdzie się do odpowiedniej osoby, to będzie na pewno dobrze to wykonane - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości