Trudna sztuka chodzenia w szpilkach. Jaką wskazówkę ma dla kobiet Klaudia El Dursi?

Buty szpilki
Tassii/Getty Images
Chociaż szpilki od dawna uznawane są za atrybut kobiecości, chodzenie w nich nie zawsze należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych. Potwierdziła to ostatnio Tatiana Mindewicz-Puacz pracująca na planie "Projektu Lady".

Tatiana Mindewicz-Puacz na planie "Projektu Lady"

Trwają prace nad kolejnym sezonem "Projektu Lady". Dzięki programowi dziewczęta pod czujnym okiem mentorek i ze wsparciem Małgosi Rozenek-Majdan przemieniają się w eleganckie damy. Muszą więc chociażby nauczyć się chodzić w szpilkach. Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Nie ukrywał tego sama Tatiana Mindewicz-Puacz:

...jednak nie jest prostą sprawą, po tych schodach... w szpilkach ??#projectlady #ladettetolady #newseason #womanthings #heels #challenge #??

- napisała pod zdjęciem opublikowanym w mediach społecznościowych.

Jak chodzić w szpilkach?

Mimo pojawiających się trudności wiele pań nie wyobraża sobie stylizacji bez szpilek, które dodają centymetrów, szyku, a nawet pewności siebie. W butach tych kochała się swego czasu Carrie Bradhsaw – bohaterka serialu "Seks w wielkim mieści". Na kolejne pary wydawała krocie, a potem z gracją kroczyła w nich po ulicach Nowego Jorku.

Pierwszym krokiem do sukcesu, jest dobranie odpowiedniego obuwa oraz stopniowe zwiększanie wysokości szpilki. Już podczas poruszania się w nich ważne jest zachowanie wyprostowanej postawy i stawianie drobnych, niespiesznych kroków.

Chodzenie na szpilkach to niestety ciężka sztuka, która jak wszystko wymaga ćwiczeń. Do nauki polecam chodzenie przed lustrem lub nagrywanie się, żeby łatwiej było skorygować swoje błędy

- podpowiedziała nam modelka Klaudia El Dursi.

O tym, jak chodzenie w szpilkach bywa trudne mogli przekonać się również panowie z redakcji Dzień Dobry TVN, którzy zostali zaproszeni do eksperymentu przez Ulę Chincz. Oto jak im wtedy poszło.

''Być kobietą - szpilki'', reporterka: Katarzyna Abramowicz

Zobacz także:

Plecione torebki i kosze to największy hit tego sezonu. Jakie modele warto kupić i z czym je łączyć?

Jak dopasować okulary korekcyjne? Specjalista radzi: "Nie wszystko, co modne dobrze wygląda i nam pasuje"

Sukienka maxi i torebka do pary, czyli jak przygotować swoją garderobę na letnie wyjścia

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości