Tatiana Mindewicz-Puacz

  Tatiana Mindewicz-Puacz

  Program "Projekt Lady" emitowany na antenie TVN7 budzi wiele emocji. Jednym z najbardziej wyczekiwanych etapów jest moment metamorfoz uczestniczek, którym niekiedy trudno jest się pożegnać ze "starym wizerunkiem". Co na ten temat sądzi Małgorzata Rozek-Majdan oraz mentorki: dr Irena Kamińska-Radomska i Tatiana Mindewicz-Puacz?

  Podobno na początku związku kobiety myślą: "mam nadzieję, że on się zmieni", a mężczyźni: "mam nadzieję, że ona się nigdy nie zmieni". Z biegiem czasu poznajemy się bardziej i na światło dzienne wychodzą cechy, za którymi możemy nie przepadać. Czy jednak warto za wszelką cenę próbować zmieniać partnera? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychoterapeutka i certyfikowany coach, Tatiana Mindewicz-Puacz.

  Kłótnie w związku od zawsze spędzają sen z powiek zakochanym. Okazuje się, że ich przebieg wcale nie musi być straszny. Tatiana Mindewicz-Puacz zdradziła widzom Dzień Dobry TVN kilka patentów na dobrą komunikację w związku. Dodatkowo, o swoich doświadczeniach opowiedzieli Mateusz i Pamela z Fit Lovers.

  "Projekt Lady" to program, który naprawdę zmienia życie. Uczestniczki nie tylko uczą się, jak zadbać o siebie i swoją przyszłość, ale także zdobywają potrzebną wiedzę na temat funkcjonowania w społeczeństwie i rodzinie. Jednym z zadań, które czeka na podopieczne Małgosi Rozenek-Majdan, jest napisanie listu do mamy. Na temat tego, jak ważna jest relacja z rodzicami w Dzień Dobry TVN wypowiedziały się mentorka, Tatiana Mindewicz-Puacz i finalistka 4. edycji "Projektu Lady" Agata Mielcarz oraz jej mama, Renata.

  Multitasking, czyli wielozadaniowość, to cecha, którą posiadają miliony współczesnych kobiet. Wykazują się nią szczególnie teraz w czasach pandemii, gdy muszą dzielić swój czas równocześnie na pracę i opiekę nad dzieckiem. Jednak czy to nie przesada? Jak ogarnąć pracę, dom oraz pociechy i nie zwariować? A może warto czasem odpuścić? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Tatianą Mindewicz–Puacz i Aleksandrą Radomską.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Kobiece DNA" porozmawialiśmy o relacjach z eks. Czy nam służą? Czy wręcz przeciwnie, działają destrukcyjnie. Zdaniem psychoterapeutki Tatiany Mindewicz-Puacz, kontaktowanie się z byłym partnerem jest jak uchylanie drzwi. Co więcej, jak pokazują badania, chęć nawiązania lub podtrzymania relacji z eks motywowana jest też chęcią podtrzymywania kontaktu seksualnego. Takie zachowania nie rzutują dobrze na nowy związek. Jak zadbać o poprawną relację z byłym partnerem, zwłaszcza kiedy mamy wspólne dzieci? Zapytaliśmy o to Katarzynę Pawlikowską, ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet i aktorkę Monikę Mrozowską.

  Czy "Narzekanie to nasz sport narodowy, w którym jesteśmy wirtuozami" - Filip Chajzer postanowił się tego dowiedzieć. Zobaczcie, co najbardziej denerwuje Polaków. Czy rzeczywiście tak bardzo lubimy narzekać, że robimy to nawet bez powodu? Na czym polega, popularne w naszym kraju, wychowanie dzieci w motywacji negatywnej? Jak w Polsce czują się przybysze z innych krajów?

  "Tu było moje biuro (...) w zeszłym roku podjęłam taką decyzję, że może by tu zamieszkać". Mateusz Hładki zabrał widzów Dzień Dobry TVN w odwiedziny do domu, po którym "trzeba się trochę nabiegać". Zobaczcie jak mieszka, fanka "Ojca Chrzestnego" i mentorka programu "Projekt Lady", Tatiana Mindewicz-Puacz. Podoba się Wam taki styl?

  Na początku związku jesteśmy w drugiej osobie bardzo zakochani. Niestety zauroczenie kiedyś mija i związek dopada codzienność, pojawiają się też problemy. Czy każdy związek musi przechodzić kryzys? Jak temu zapobiec? A jeżeli już się pojawi, to jak go przetrwać? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską oraz Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę.

  Już jutro o 21.30 kolejny odcinek programu "Projekt Lady". Jak uczestniczki poradzą sobie z kolejnymi wyzwaniami? A jak na co dzień radzić sobie z nietypowymi dla nas sytuacjami? Zapytaliśmy o to naszego gościa - Tatianę Mindewicz-Puacz, mentorkę w programie „Projekt Lady”.

  Magdalena Lubacz to jedna z uczestniczek programu "Projekt Lady", która w programie przeszła metamorfozę. Dlaczego Magda bała się metamorfozy? I komu chciała się podobać? O tym, dlaczego często widzimy się w krzywym zwierciadle zapytaliśmy Tatianę Mindewicz-Puacz, mentorkę z programu "Projekt Lady".

  Tatiana Mindewicz-Puacz, psychoterapeutka, coach, a od dwóch lat mentorka w programie "Projekt Lady". Tatiana na co dzień zarządza swoją firmą organizującą projekty społeczne. Czy jest wymagającą szefową? Jaką jest córką, siostrą oraz mamą? Skąd określenie "piorun kulisty"? I czy lubi siebie? Tatianę gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Już dziś rusza trzecia edycja programu "Projekt Lady". 12 dziewcząt, których maniery pozostawiają wiele do życzenia dostają od losu szansę. W pałacu w Rozalinie pod okiem dwóch mentorek: Tatiany Mindewicz-Puacz oraz Ireny Kamińskiej-Radomskiej będą mogły nauczyć się savoir-vivre. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycje Wieję, zwyciężczynię „Projekt Lady” i uczestniczki poprzednich edycji Julię Jaroszewską i Martę Tomczak. Czego nauczył ich program? Jak teraz wygląda ich życie? I jakie mają rady dla uczestniczek trzeciej transzy reality-show?

  21 maja startuje nowy sezon „Projektu Lady”. Czy ta seria będzie się różnić od dwóch wcześniejszych? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły prowadząca program Małgorzata Rozenek-Majdan oraz mentorki: Tatiana Mindewicz-Puacz i Irena Kamińska-Radomska. Czy Panie mają kontakt z uczestniczkami poprzednich edycji? Marcin Meller chciał również wiedzieć, dlaczego w dalszym ciągu nie ma Projektu Gentleman.

  Czy dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu, podobnie jak uczestniczkom programu "Projekt Lady", przydałaby się lekcja kindersztuby? Mateusz wybrał się do pałacu w Rozalinie, na plan nowej edycji programu, by spotkać się z mentorkami "Projekt Lady" - Tatianą Mindewicz-Puacz i Ireną Kamińską-Radomską. Jak zmieniło się ich życie od czasu, gdy występują w programie? Jak same radzą sobie z krytyką? Której z nich ludzie się boją? Czym uczestniczki trzeciej edycji programu różnią się od uczestniczek poprzednich edycji?

  Oto historie kobiet skazanych na samotne macierzyństwo, które zostały porzucone przez partnera będąc w ciąży. Dlaczego mężczyźni porzucają swoje ciężarne partnerki? Jak, oczekująca na narodziny dziecka, kobieta ma sobie poradzić z uczuciem odrzucenia? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Izabelą Dębińską, położną i wykładowcą szkoły rodzenia, a także z psychoterapeutką Tatianą Mindewicz-Puacz.

  "Już jak miałem 13 lat, to w zasadzie uznaję, że byłem ugruntowanym alkoholikiem i narkomanem" - wyznał dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej Ludwik Borkowski. Wtedy uważał, że był to "super klimat", w którym świetnie się czuł. Jego ojciec nie żył. Nie miał w związku z tym żadnego męskiego wzorca. Kiedy w czasie studiów rzucił nałóg, okazało się, że trudniej z nim wytrzymać, kiedy jest trzeźwy niż, kiedy pije. "Alkoholizm nie jest chorobą picia. Alkoholizm jest chorobą emocji i uczuć" - tłumaczy. Dziś jest trzeźwy. Miedzy innymi dzięki Bogu. Dlatego, w akcie wdzięczności, odbył pielgrzymkę - pieszo z Warszawy do Kijowa. Co było największym skarbem, który odnalazł w drodze?

  Wielu wydaje się, że alkoholizm dotyczy ludzi o niższym statusie społecznym. Nic bardziej mylnego - alkoholizm jest uzależnieniem demokratycznym i dotyka także dziennikarzy, nauczycieli, prawników i lekarzy. Co decyduje o tym, że mamy problem z alkoholem? Jak piją mężczyźni, a jak kobiety? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psychoterapeutkę Tatianę Mindewicz-Puacz.

  Roksana Gac nie miała łatwego dzieciństwa. Nie stroniła od narkotyków i miała problem z prawem. W wieku 22 lat trafiła do programu Projekt Lady 2 i go wygrała. Jak zmieniło się jej życie po tym zwycięstwie? Który moment w programie był dla niej przełomowy? Roksanę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Obok niej na naszych kanapach usiadły: prowadząca program Małgorzata Rozenek i mentorka Tatiana Mindewicz-Puacz. Dlaczego to właśnie Roksana wygrała drugą edycję Projektu Lady? Jakie są zalety programu? Czy będzie Projekt Gentleman?

  Zgadzacie się z Tatianą Mindewicz-Puacz: "Bez względu na to, co się na siebie włoży i jak się to zaprezentuje, to jeśli się czuje, że się jest fajną kobietą, to mniejsze znaczenie ma to, czy się założy glany, czy się założy szpilki"? O kobiecości na co dzień i poczuciu własnej wartości rozmawialiśmy także z Kają Kajuth, uczestniczką programu "Projekt Lady" .

  W ostatnim odcinku Projektu Lady uczestniczki najpierw przeszły trudne rozmowy z headhunterkami, które wysłały je do pracy. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Magdę Świderską, która według mentorek najlepiej poradziła sobie z zadaniem. Czy to był jej pierwszy raz w regularniej pracy? Jak przygotować się na rozmowę? Mentorka Tatiana Mindewicz-Puacz powiedziała o 3 najważniejszych krokach podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Marcin postanowił natychmiast sprawdzić czy Magda stosuje je w życiu. Zobaczcie jak sobie poradziła!

  Przed udziałem w Projekcie Lady Roksana Gac była surowa dla swojej młodszej siostry. Po swojej metamorfozie wizerunkowej w programie i po warsztatach z trenerką rozwoju osobistego przyznała, że raniła Noemi. To wyznanie ociepliło relacje sióstr. Zaprosiliśmy je do Dzień Dobry Wakacje, aby powiedziały o tym przełomowym momencie. Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie po warsztatach? Jak zachowywały się w stosunku do siebie przed pojednaniem i jak wygląda to teraz? Obok nich usiadła na naszych kanapach mentorka w programie Projekt Lady Tatiana Mindewicz-Puacz.

  Niewierność jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń. O tym, jak poradzić sobie ze zdradą i, jak potrafi się zemścić zraniona kobieta rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z Katarzyną Fik, uczestniczką programu "Projekt Lady", Tatianą Mindewicz-Puacz, mentorką w programie oraz prowadzącą Małgorzatą Rozenek-Majdan. Czy kobiety są bardziej mściwe od mężczyzn? Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami? I komu chciała "nastukać" Dorota Wellman? :-)