Moda i Uroda

Kultowa sukienka z "Seksu w wielkim mieście" trafiła na aukcję. Jej cena przyprawia o zawrót głowy

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
elle.pl
Sarah Jessica Parker

Oryginalny styl Carrie Bradshaw, głównej bohaterki "Seksu w wielkim mieście", od lat stanowi wzór do naśladowania dla wielu kobiet. Szczególne miejsce w sercach fanek serialu zajmuje sukienka z gazetowym nadrukiem z kolekcji Diora na sezon jesień-zima 2000/2001. To właśnie ona trafiła pod młotek w jednym z najstarszych domów aukcyjnych na świecie, Bonhams. Kreację wylicytowano za kwotę przerastającą rachunki sprzedażowe aż 15 razy. Ile zapłacił za nią nabywca?

Słynna sukienka Carrie Bradshaw trafiła na aukcję

Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" szybko stała się idolką miłośniczek modowych eksperymentów z całego świata. Wszystko to za sprawą przykuwających uwagę stylizacji. Postać, której rolę perfekcyjnie odegrała Sarah Jessica Parker, nie stroniła od nietuzinkowych kreacji. Sukienka w gazetowy wzór pochodząca z kolekcji Diora na sezon jesień-zima 2000/2001 jest tego najlepszym dowodem.

Szafy gwiazd, czyli cykl "Moda na spacer"

Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Kultową kreację zaprojektował uznany kreator mody, John Galliano. Na przestrzeni ostatnich lat wiele marek starało się pójść jego śladem, wykorzystując czarno-biały nadruk jako motyw przewodni ubrań. Nic nie zastąpi jednak serialowego pierwowzoru, który został wystawiony na sprzedaż w angielskim domu aukcyjnym Bonhams.

Sukienka z "Seksu wielkim mieście" sprzedana za niebagatelną kwotę

Gazetowa sukienka vintage projektu Johna Galliano wzbudziła nie lada sensację wśród klientów jednego z najstarszych domów aukcyjnych na świecie. Ostatecznie sprzedano ją za 15 300 euro. W tym miejscu warto podkreślić, że cena kultowej kreacji z "Seksu w wielkim mieście" przerosła szacunki sprzedażowe aż 15 razy. Początkowo organizatorzy licytacji zakładali, że wyniesie ona 800-1000 euro.

Zwycięzca aukcji ma powody do dumy. Niejedna kobieta chciałaby mieć w garderobie sukienkę, która podbiła serca widzów z całego świata.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: elle.pl

Źródło zdjęcia głównego: James Devaney/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości