Horoskop

Egoista czy śmiałek? Jaki jest Baran? Charakterystyka znaku według astrologa

Horoskop

Aktualizacja:
iStockphotoJulija Cernaka/Getty Images

Gdy zaczyna się astronomiczna wiosna, Słońce wkracza do fazy Barana. Dzieje się to zazwyczaj 20 lub 21 marca. Dzień zrównuje się z nocą, a każdy kolejny jest już coraz dłuższy. Ogień - żywioł przypisany Baranom będzie teraz coraz mocniejszy, co wyrażać się będzie również przez rosnącą temperaturę na zewnątrz.

Znak Barana rozpoczyna cały zodiakalny cykl i jest to symbol, który najmocniej charakteryzuje jego osobowość. Wszędzie chce być pierwszy, inicjować, zaczynać , iść w otwierającym szeregu. Baran ma duszę lidera i wojownika. Zawdzięcza to głównie opiece swojego patrona, jednego z najstarszych i najbardziej znanych starożytnych bogów - Marsa.

Mars jako mentor wojny i bóg zwycięstwa oraz zemsty, obdarowuje swoich podopiecznych wolą walki i odwagą. Siła i energia, którą Barany czerpią ze wsparcia Marsa jest ogromna i wydaje się, że mają dzięki temu wielką przewagę nad innymi. Są jednak słabe punkty takiego stanu rzeczy. Można powiedzieć, że Barany są dość nieokrzesane i nawet jeśli przy tym są wykształcone i kulturalne, czasami potrafią zachować się w sposób bezwzględny. Impuls do działania i przetrwania bywa nadrzędny w stosunku do innych reguł. Otoczenie czasami postrzega ich przez to jako samolubów i egoistów . Większość Baranów wychodzi z założenia, że historię piszą zwycięzcy i nikt nie będzie sądził tych, którzy postawili na swoim. Dlatego starają się być w każdej sytuacji górą.

Kolor który sprzyja Baranom to czerwony, dzień wtorek, cyfra 8, kamień rubin, planeta Mars, żywioł ogień.

Mężczyzna spod znaku Barana

Bardzo podoba się kobietom, bo reprezentuje stary, dobry styl klasycznej męskości . Z resztą z wzajemnością obdarza płeć piękną nieustanną uwagą. Uwielbia zdobywać i toczyć miłosne podboje. Nie ogląda się wstecz, nie rozpamiętuje przeszłości. Po porażce podnosi się i idzie dalej. To nie jest typ wrażliwego romantyka, to człowiek czynu i akcji. Kocha łamać opór pokonywać przeszkody . Rywalizacja motywuje go do działania i nakręca do jeszcze większego wysiłku. Mężczyzna Baran nie lubi cofać się i zastanawiać co było przyczyną jego klęski czy niepowodzenia, po prostu próbuje do skutku. Nie przyjmuje odmowy, nie docierają do niego subtelne sygnały . Z uporem maniaka powtarza te same pytania. Prowadzi twarde dyskusje i używa dość prostego języka. Jego ambicja i konieczność wygrywania oraz bycia pierwszym we wszystkim potrafi odebrać mu zdrowy rozsądek. Pan Baran niestety łatwo wpada w gniew . Po soczystej awanturze bardzo żałuje swoich wybuchów i nie chowa urazy... w przeciwieństwie do wstrząśniętego otoczenia. Baran jest odważny do przesady i śmiało kroczy ścieżką, którą nikt inny by nie poszedł.

Kobieta spod znaku Barana

To kobieta ambitna, energiczna i bardzo ognista. Nie potrafi udawać kogoś kim nie jest, nie bawi się w gierki. Wyznaje zasadę, że co w sercu to na języku. Z resztą niezbyt dobrze idzie jej dyplomacja oraz działania wymagające taktu. Jej ostry sposób wyrażania się i prostolinijność potrafią przysporzyć wielu wrogów, ale to tym lepiej, bo ona kocha walczyć, a jeszcze bardziej zwyciężać. Emocje biorą u niej górę w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego źle jej wychodzą strategie długoterminowe, a lepiej improwizacja. Pani Baran musi rządzić i mieć rację we wszystkim co robi. Jeśli na jej drogę trafi mężczyzna delikatniejszego charakteru, kobieta Baran zdominuje go bez skrupułów, weźmie pod pantofel, a na dodatek straci do niego szacunek. Kobieta Baran w pracy czy partnerstwie musi mieć kolejne wyzwania, którym będzie starała się sprostać, bo to motywuje ją do życia. Jest świetną przyjaciółką, niezmordowaną towarzyszką podróży, ciągle ma nowe pomysły i energię do podejmowania działań. Lepiej nie oczekiwać od niej wrażliwości, w zamian za to jest doskonałym wsparciem. W konflikcie walczy do upadłego, czy ma rację, czy jej nie ma.

Baran w związkach

Zarówno Pan Baran jak i Pani Baran są ogromnie zazdrośni i nie tolerują żadnej konkurencji w uczuciach. Spotkanie rywala bądź konkurentki wywołuje w nich wściekłość i potrzebę dążenia do ostrej konfrontacji. Tak długo dręczą obiekt swojej adoracji, że godzi się na randkę i daje się uwieść. Niestety ogień Barana równie szybko zapala się jak i gaśnie, dlatego trudno mu zawiązać stały, zgodny i stabilny związek.

Do najbardziej udanych relacji należą te, które stworzy z Lwem i Strzelcem, bowiem połączy ich wspólna pasja życia i zamiłowanie do przygód. Z Bliźniętami i Wodnikami Baran świetnie się porozumie i będzie gonił wspólnie za nowościami. Najtrudniej układa się Baranom z Rakami, które często płaczą z powodu jego grubiańskości. Rywalizacja i wyzwanie ,,kto komu pokaże'' to zasada związku Barana z Koziorożcem i Skorpionem. Z Bykami trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę. Nie porozumiewają się z Pannami, ponieważ mają inne poglądy na finanse. Ogień i woda nie idą w parze, zatem z romantycznymi i delikatnymi Rybami wcześniej czy później wpadną w konflikt.

Związek Barana z innym Baranem to wieczny wyścig po kolejne trofea i udowadnianie sobie wszystkiego. Do ciekawych, pełnych emocji i pasji związków należą relacje Barana z Wagami. Tutaj może zdarzyć się wszystko.

Pozytywne cechy Barana

Energia do działania, optymizm, radość życia, bycie liderem, entuzjazm, dynamizm, inicjatywa, siła, odwaga, przecieranie nowych ścieżek, honorowość, ambicja, pomysłowość, wytrwałość, poczucie humoru, łatwość zerwania z przeszłością, łatwość przebaczania, chęć rozpoczynania nowych projektów, towarzyskość.

Negatywne cechy Barana

Nastawianie na własne potrzeby, zazdrość, porywczość, niecierpliwość, łatwość wpadania w gniew, brak taktu, samouwielbienie, brak krytycyzmu, niekonsekwencja, awanturnictwo, lekkomyślność, brak wrażliwości, nieumiejętność pracy w zespole, kłótliwość, upór, egoizm, egocentryzm.

Najkorzystniejsze zawody dla Barana

Osoby urodzone w znaku Barana najlepiej sprawdzą się w zawodach: żołnierz, trener, sportowiec, globtroter, przewodnik, pionier, kierowca, kierownik projektu, lider, właściciel firmy, menadżer, tester samochodowy, mechanik, gracz, kulturysta, wojownik MMA, szermierz, snajper, szef kuchni, kierowca wyścigowy.

Astrolog Merkurja

Zobacz też:

Najgorsze cechy znaków zodiaku. Poznaj ciemną stronę swojego partnera

Interpretacja snu o kozie i koźle. Co oznacza według sennika?

Jaki naprawdę jesteś Wodniku? Tajemnice znaku zdradza nam astrolog Merkurja

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości