Wojtek Mazolewski powraca z nową płytą. "Dla mnie robienie i słuchanie muzyki jest lekarstwem"

Autor:
Nastazja
Bloch
Nowy album Wojtka Mazolewskiego
Nowy album Wojtka MazolewskiegoDzień Dobry TVN
wideo 2/21

W piątek, 2 czerwca światło dzienne ujrzała premierowa płyta Wojtka Mazolewskiego zatytułowana: "Yugen 2- JESTEM". Krążek ten jest kontynuacją poprzedniego solowego albumu artysty "Yugen". Tym razem fani mogą usłyszeć nie tylko ciepły głos wokalisty, ale i fantastycznych gości, których artysta zaprosił do współpracy, są to m.in. Szczyl, Ifi Ude, czy Bela Komoszyńska. Jak wyglądała praca nad nowym materiałem?

Wojtek Mazolewski - nowy album "Yugen 2- JESTEM"

Po sukcesie pierwszej płyty, zwieńczonym nominacją do Fryderyka, i magicznych koncertach m.in. na trasie Męskiego Grania 2022, przyszedł czas na YUGEN 2. "Powstawaniu nowych piosenek towarzyszyło wiele entuzjazmu i dobrych mocy, ale także niepokojących zdarzeń. Sytuacja wokół nas zmieniła się tak niespodziewanie, szybko, dramatycznie, że nie pozostało to bez wpływu na ten materiał. Świat się zmienił i my razem z nim. Dzięki koncertom zespół i nowy materiał nabrały kształtu. Centrum dowodzenia to nadal był mój dom, ale teraz mogliśmy już jeździć i grać na żywo. Myślę, że ta zmiana, to, że spotykaliśmy się na żywo, dodało nowej muzyce energii i kopa w porównaniu z pierwszym albumem wydanym jako YUGEN" – wyjaśnia artysta.

- Yugen to po japońsku zachwyt nad światem, który trudno wyrazić słowami. Stąd też staram się posługiwać dźwiękami, żeby tym uniwersalnym językiem opowiedzieć o tym zachwycie. Nie uciekam od jazzu, wybrałem formę piosenki, ale otwieram tę formę na improwizacje, na to, co dzieje się tu i teraz. Tę nowoczesność rozumiem przez obecność, a nie podążanie za przyszłością. Jestem świadomy tradycji, mam do niej wielki szacunek, ale chce robić muzykę o nas. Dla mnie robienie i słuchanie muzyki jest lekarstwem – powiedział.

- Czułem, że potrzebny jest wielogłos i powrót do śpiewania razem. Kiedy zadzwoniłem do Beli, okazało się, że ona jest wielką fanką pierwszej płyty i od roku jest już w tym projekcie mentalnie, o czym ja nie wiedziałem – powiedział Wojtek.

Wojtek Mazolewski o relacji z Mają Sablewską

Maja Sablewska i Wojciech Mazolewski, choć mają za sobą rozstania i powroty, zdają się być niezwykle zgraną parą.

- Ciszę się, że spotkałem wspaniałą kobietę w życiu i tworzymy związek, który jest inspirujący i wspomniały, cała reszta jest dodatkiem. Ważne jest, żeby w życiu prywatnym mieć poczucie, że wiesz, gdzie idziesz. Dużo łatwiej tworzy się różne rzeczy i łatwiej jest o prawdę, o czucie siebie - powiedział Wojtek. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości