Ruszyła kolejna edycja Wodecki Twist Festiwal. "Tym razem zaskoczymy wszystkich"

Autor:
Nastazja
Bloch
Wyjątkowy festiwal muzyczny
Wyjątkowy festiwal muzyczny Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Od 2 do 4 czerwca w Krakowie trawa 6. edycja Wodecki Twist Festiwal. Po raz kolejny na scenie pojawią się utalentowani artyści, którzy zaprezentują nowe aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego. Jakie atrakcje czekają na słuchaczy?

Wodecki Twist Festiwal

Ruszyła kolejna edycja Wodecki Twist Festiwal. W tym roku na fanów artysty czeka wiele niespodzianek. Na rynku głównym w Krakowie rozbrzmiał głos chóru, zaś w sobotę w Teatrze im. Juliusza Słowackiego usłyszymy Alicję Majewską, Kubę Badacha czy Sławka Uniatowskiego podczas koncertu "Oczarowanie". Tego samego dnia na scenę wejdą także młodzi wokaliści. Koncert "Sweet 90" uświetnią Mery Spolsky, Natalia Przybysz, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Wiktor Waligóra i Dawid Tyszkowski.

- Od razu poczułam, że to jest przeznaczenie. Mój tata ze Zbigniewem Wodeckim grał, nagrywał "Zacznij od Bacha", a ja ten numer będę śpiewać – powiedziała Mery Spolsky.

Wodecki Twist Festiwal – pamięć o Zbigniewie trwa od lat

Zbigniew Wodecki został zapamiętany jako artysta wielkiego formatu, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, wspaniały człowiek, pełnego niesłabnącej energii i pogody ducha. Jego utwory skradły serca Polaków i do dziś cieszą się popularnością. Pamięć o Zbigniewie Wodeckim postanowiła podtrzymać także jego córka Katarzyna Wodecka, która po raz 6. jako dyrektorka organizuje festiwal Wodecki Twist w Krakowie.

- Ja jestem zachwycona. Zawsze mieszamy twistowo, żeby były różne pokolenia, żeby wychodzili nowi artyści i uczyli się repertuaru, ale tym razem zaskoczymy wszystkich, ponieważ na scenie są chłopcy, którzy nie znali Zbigniewa Wodeckiego, a nie boją się i śpiewają. Będzie kolejny wspaniały projekt. Usłyszycie go na Męskim Graniu - powiedziała Katarzyna Wodecka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości