Waldemar Obłoza szczerze o walce z alkoholizmem. "Poczułem obrzydzenie do samego siebie"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Plejada.pl
Waldemar Obłoza

Waldemar Obłoza jest jedną z gwiazd, które publicznie przyznały się do uzależnienia od alkoholu. Dlaczego potem żałował tej decyzji? Jak się czuł, gdy scenarzyści serialu "Na Wspólnej" zaproponowali mu, by jego postać również zmierzyła się z tym problemem? O tym m.in. aktor opowiadał w najnowszym wywiadzie.

Waldemar Obłoza o uzależnieniu

Waldemar Obłoza jest popularnym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Większość widzów kojarzy go z serialu "Na Wspólnej". Artysta od 2010 roku jest w związku małżeńskim z aktorką Dorotą Zielińską. Kilka lat temu przyznał publicznie, że zmagał się z uzależnieniem od alkoholu.

Polscy aktorzy i aktorki

Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku”
Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku” Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Scenarzyści serialu "Na Wspólnej" postanowili wykorzystać wątek alkoholizmu w granej przez niego postaci Romana. W rozmowie z portalem Plejada aktor wyznał, jak czuł się, gdy zaproponowano ten pomysł. Okazuje się, że ucieszył się z przedstawionych mu planów.

- Od dawna byłem już trzeźwy i pomyślałem, że to świetna okazja do tego, żeby pokazać, jak trudny do zidentyfikowania jest alkoholizm, jak się rozwija i niszczy człowieka. Wiedziałem, że w serialu codziennym, który oglądają miliony Polaków, będzie to miało dużą siłę rażenia. Podszedłem do tego misyjnie - wyjaśnił Waldemar Obłoza.

Waldemar Obłoza o dzieciństwie w domu dziecka

Aktor zaznaczył, że jego prywatne doświadczenia pomogły mu uwiarygodnić problemy, z jakimi musiała mierzyć się jego serialowa postać.

- Osiągnąłem swego rodzaju dno - oczywiście dla każdego alkoholika jest ono czymś innym. Doszedłem do wniosku, że całym sercem nienawidzę swojego dotychczasowego życia. Poczułem obrzydzenie do samego siebie. Wcześniej wydawało mi się, że nad tym panuję, a zrozumiałem, że w ogóle nie - wspominał. Artysta pokonał nałóg, choć musiał mierzyć się z łatką, jaką przypisały mu media po publicznym wyznaniu.

- Przestałem być traktowany jak aktor, stałem się alkoholikiem, który gra w serialu. Pomyślałem sobie: po co mi to było? - tłumaczył w rozmowie z Plejadą. Dziś udało mu się nabrać do tego więcej dystansu.

- Skoro coś się wydarzyło, to znaczy, że miało się wydarzyć. I wczesna śmierć moich rodziców, i mój pobyt w domu dziecka, i mój alkoholizm były po coś - stwierdził.

Waldemar Obłoza opowiedział także o tym, jak wyglądały jego lata spędzone w domu dziecka. Trafił tam po śmierci mamy, a tata zajął się gospodarstwem. Mimo to aktor docenia fakt, jak wiele umiejętności zdobył w ośrodku. Nauczył się tam czytać, miał świetne oceny i został wysłany do liceum, gdzie poznał nauczycielkę, dzięki której zapragnął zostać aktorem.

- Mam poczucie, że w pełni wykorzystałem tę szansę, którą dostałem od losu - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWmedia

Pozostałe wiadomości