Gwiazdy

Portugalska wyprawa Krystyny Prońko. Tak piosenkarka świętuje 76. urodziny

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Małe i duże podróże Krystyny Prońko
Małe i duże podróże Krystyny ProńkoDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Krystyna Prońko 14 stycznia świętowała swoje 76. urodziny. Z tej okazji wokalistka udała się w podróż do Portugalii. Odbywa ją od kilkunastu dni tylko w towarzystwie ukochanego psa. Jak sobie radzi? O tym gwiazda opowiedziała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Krystyna Prońko świętuje urodziny

Krystyna Prońko to wokalistka jazzowa i kompozytorka, która od lat 60. obecna jest na polskiej scenie muzycznej. Z początku występowała w zespole Relax u boku swoich braci - Piotra i Wojciecha. Dziś jest samodzielną artystką, która doskonale radzi sobie zarówno w show-biznesie, jak i podczas samotnych podróży. Ostatnio wybrała się na samochodową wycieczkę do Portugalii, podczas której towarzyszył jej tylko ukochany pies.

- Ja się specjalnie opiniami nie przejmuję. Jak się wybieram sama w podróż 3,5 tysiąca kilometrów, to muszę mieć trudny charakter - żartowała piosenkarka.

Krystyna Prońko w samotnej podróży

Wybór Portugalii spowodowany był tym, że w tym kraju mieszka jej rodzina. Dzieci rodzeństwa artystki żyją w różnych zakątkach świata, co motywuje ją do podróży pod pretekstem odwiedzin. Wokalistka nie boi się wyzwań, dlatego gdy na początku roku okazało się, że ma kilka tygodni wolnego, długo się nie zastanawiała i wsiadła w samochód.

- To jest region blisko Lizbony, region rolniczy, w którym znajdują się same winnice [...] Nie siedzę cały czas w tym samym miejscu, tylko wsiadam w auto i to tu, a to tam. Wczoraj byłyśmy nad oceanem. [...] Tak sobie odpoczywam, jeżdżąc – tłumaczyła Krystyna Prońko.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości