W Wersalu odbyła się wystawna kolacja z udziałem króla Karola III. Wśród gości światowe gwiazdy

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wielka Brytania świętuje urodziny króla Karola III
Wielka Brytania świętuje urodziny króla Karola III
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Wykwintna kolacja w Pałacu w Wersalu była jednym z ważniejszych punktów wizyty króla Karola III i jego małżonki we Francji. Na uroczyste wydarzenie zorganizowane na cześć brytyjskiego monarchy zaproszono światowej sławy gwiazdy kina, estrady, ogólnie pojętego show-biznesu i sportu. Wśród nich między innymi Hugh Grant, Mick Jagger czy szefowie domów mody Chanel i Dior.

Król Karol III w Wersalu. Kto pojawił się na bankiecie?

Jak podaje tvn24.pl, 20 września w Pałacu w Wersalu odbyła się wystawna kolacja na cześć przebywających we Francji króla Karola III oraz królowej małżonki Camilli. Na przygotowany z rozmachem bankiet zaproszonych zostało od 150 do 180 gości - reprezentantów świata polityki, sztuki i sportu.

Gospodarzami wieczoru byli Brigitte i Emmanuel Macron, a do stołu tuż obok brytyjskiego monarchy zasiedli między innymi: aktor Hugh Grant, lider rockowego zespołu The Rolling Stones - Mick Jagger, francusko-brytyjska aktorka Charlotte Gainsbourg, premier Francji Elisabeth Borne, fotograf Yann Arthus Bertrand czy walijski pisarz Ken Follett.

Swoją obecnością na wysokiej rangi uroczystości zaszczycili również sportowcy, chociażby tenisistka Amelie Mauresmo, piłkarze Patrick Vieira i Didier Drogba oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. - Tony Estanguet. Udział w wydarzeniu wzięli także szefowie domów mody Chanel i Dior.

Uroczysta kolacja w Pałacu w Wersalu - jak wyglądała?

Honorowe podejmowanie brytyjskiego monarchy w Wersalu podczas oficjalnej wizyty we Francji jest wpisane w tradycję tego kraju. W 1957 r. podobnie goszczona była królowa Elżbieta II. Jak oznajmili przedstawiciele Pałacu Elizejskiego, kolacja zorganizowana na cześć króla Karola III miała być więc ukłonem w stronę "wyczulonego na ideę podążania śladami swojej matki" władcy.

Na suto zastawionym 62-metrowym stole nie zabrakło wytrawnych trunków oraz wykwintnych potraw przygotowywanych przez najlepszych szefów kuchni. W degustacyjnym menu pojawił się niebieski homar, kraby z welonem ze świeżych migdałów i mięty, trzydziestomiesięczny ser Comte czy makaroniki różane Ispahan podane z sorbetem z liczi. Wrażenie robiła również sama zastawa. Francuskie wina i szampany podawano w kryształowych kieliszkach Baccarat.

Kolacja w Wersalu z udziałem króla Karola III
Brigitte i Emmanuel Macron
Hugh Grant
Melanie Hamrick, Mick Jagger
Króla Karol III, Emmanuel Macron
+2
Zobacz galerię

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein - Pool/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości